Co warto zobaczyć w Rabce Zdroju?

Podróże    
ocena

Rabkoland zaliczany jest do jednych z największym parków rozrywki na terenie woj. małopolskiego. Powstał on w miejscu dawnego lunaparku. Oprócz klasycznych atrakcji typowych dla parku rozrywki, powstało tam klika ciekawych obiektów edukacyjnych.

Co warto zobaczyć w Rabce Zdroju?

sxc.hu

Dodatkowym walorem jest malownicze położenie obiektu pomiędzy Beskidem Wyspowym a Gorcami. Warto zaznaczyć, że park rozrywki znajduje się na terenie dawnego podworskiego parku. Jeśli chodzi o imprezy, to miejsce to znane jest z nietuzinkowych przedsięwzięć takich jak mistrzostwa: w dmuchaniu balona z gumy do żucia, w dojeniu sztucznej krowy czy w jeździe na muszlach klozetowych.

W Rabkolandzie można odwiedzić obiekt o nazwie „Odwrócony dom”. Wizyta w tym miejscu jest niezwykle ciekawym doświadczeniem. W praktyce jest realizacją powiedzenia: stracić grunt pod nogami. W Muzeum Rekordów i Osobliwości prezentowane są eksponaty, związane z ustanawianiem rekordów.

Rabka ZdrójFot. sxc.hu

To tutaj prezentowane są przedmioty i dokumenty związane z ustanawianiem rekordów. Dom Rekordów powstał w 2001 r. Dziś to nie tylko eksponaty, to również mnóstwo zdjęć i ciekawostek związanych z rekordami i osobliwościami. To tutaj organizowane są okazałe wystawy związane z charakterem tego miejsca. Funkcjonuje tam również Muzeum Orderu Uśmiechu. Można tam zobaczyć m. in. dokumenty (wnioski dzieci, pamiątki Kawalerów Orderu Uśmiechu, listy odznaczonych osób) oraz podium ze sceną wręczenia orderu. Przy Muzeum funkcjonuje archiwum Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Z atrakcji dla najmłodszych warto wymienić piętrowy tor samochodowy, rowerki wodne, przejażdżkę wodną, różnego rodzaju karuzele, ześlizg (cztery rynny z dwoma pagórkami), samochodziki, Rura Park (labirynt kładek, schodów, zjazdów, suchych basenów na dwóch poziomach) czy krowa do skakania.

UWAGA!

Dorośli i młodzież mogą skorzystać z wielkiego młyna widokowego, kolejki górskiej z obracającymi się gondolami, karuzeli, Pałacu Strachów, autoskuternii, toru gokartów, autodromu czy Domu Śmiechu. To także miejsce, gdzie można sprawdzić swoje umiejętności na elektronicznej, amerykańskiej strzelnicy z 56 celami.

Czy byliście kiedyś w Rabce? Co w tej miejscowości podobało Wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz