Co warto zobaczyć w Tunezji?

Podróże    
ocena

Tunezja to kraj, który zachwyca turystów nie tylko pięknymi plażami, ciepłym morzem i wspaniałą pogodą. Ten popularny urlopowy kierunek Polaków jest jednak przez nas trochę niedoceniany. Stosunkowo niewiele bowiem turystów decyduje się opuścić teren hotelu i poznać historyczne zabytki, w które obfituje mapa tego kraju a także uroki tunezyjskich miast i miasteczek.

Co warto zobaczyć w Tunezji?

photoxpress.com

Poznawanie Tunezji najlepiej rozpocząć jest w jego stolicy. Będąc tam, warto skierować kroki ku staremu miastu, czyli medynie. Dobrze zachowane pozostałości po zabudowaniach handlowych i mieszkalnych  zrobią z pewnością wrażenie na każdym turyście. Na naszą uwagę zasługują też królewskie pałace i meczety. W Tunisie znajduje się też Muzeum Bardo, które uznawane jest za najlepsze i najciekawsze w całym kraju. W jego wnętrzach kryje się imponująca kolekcja mozajek a także wykopaliska i zabytki z całego kraju.

W Tunezji jednym z najważniejszych pod względem historycznym miejsc jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO Kartagina. Legendarne miasto Hannibala leży na przedmieściach Tunisu a przyciąga ono turystów swoją burzliwą historią i licznymi zabytkowymi śladami dawnych czasów. Na zwiedzanie tego kompleksu warto jest poświęcić nawet cały dzień. Warto wspomnieć, że ze względu na walory krajobrazowe to właśnie w Kartaginie znajduje się pałac prezydenta państwa.

Kolejnym ważnym ze względu na wartość zabytków miejscem jest Bulla Regia z unikatowym podziemnym miastem i imponującymi rzymskimi willami. Godna naszej uwagi jest także starożytna miejscowość pełna punickich ruin, czyli Kerkouane, która odkryta została zaledwie kilkadziesiąt lat temu. Miejsce to również widnieje na liście UNESCO.

Jeżeli tylko  będziemy mieli ku temu okazję, warto wybrać się do miasta Dugga, które uważane jest za najwspanialszą rzymską osadę w całym kraju. Wzniesione ze złotego kamienia miasto zachwyca świetnie zachowanymi ruinami – jednymi z najwspanialszych w całej Afryce. Jeżeli chcemy uniknąć przybywających tu tłumów turystów, na zwiedzanie najlepiej przeznaczyć jest ranek lub wieczór.

Pobyt w Tunezji warto uzupełnić o wypad na oddaloną o około 300 km od Sousse i Monastyru wyspę Djerbę. Miejsce to rozwinęło się jako doskonała baza turystyczna dzięki sprzyjającemu klimatowi, wspaniałym plażom i dużymi możliwościami uprawiania sportów wodnych. Jedyne miasto na wyspie - Houmt Souk przyciąga ciekawym targiem z mistrzowsko wykonanymi produktami rękodzielniczymi i ciekawą architekturą sakralną. Będąc w Tunezji, warto poznać też uroki tamtejszych kurortów – na szczególną uwagę zasługuje Sousse, Port El Kantoui, Hammamet czy przywodzący na myśl greckie Santorini – Sidi Bou Said.

Chcielibyście wybrać się do Tunezji? Dlaczego? A może już byliście? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz