Co warto zobaczyć w Wiedniu?

Podróże    
ocena

Wiedeń jest metropolią o iście cesarskiej tradycji, która zachwyca zabudową pochodzą w dużej mierze z czasów baroku. W stolicy Austrii podziwiać można wiele historycznych zabytków, jak chociażby godny uwagi każdego turysty reprezentacyjny bulwar przy Ringstrasse. Ponadto Wiedeń przyciąga podróżujących znakomitą kuchnią, licznymi atrakcjami turystycznymi i rozwiniętą ofertą wydarzeń kulturalnych. Wszystko to sprawia, że w mieście warto zatrzymać się na dłużej, niż tylko na krótki postój będący przerwą w drodze na urlop do południowych krajów.

Co warto zobaczyć w Wiedniu?

sxc.hu

Jeżeli chcemy odkryć uroki i poznać historię Wiednia z czasów cesarskich rządów Marii Teresy czy Franciszka Józefa, powinniśmy udać się do pałacu Schönbrunn. Dawniej ten imponujący budynek był letnią rezydencją władców, dziś jest to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów zabytków stolicy Austrii. Warto odwiedzić też mieszczący się w granicach kompleksu ogród zoologiczny szczycący się długowieczną tradycją. Gdy szukamy chwili wytchnienia, idealna będzie również palmiarnia i sąsiadujący z nią park.

Będąc w Wiedniu, nie sposób pominąć Hofburgu, czyli dawnej głównej siedziby rodu Habsburgów. Nasza wycieczka powinna też uwzględnić pałac Belvedere. Wizyta w obiekcie będzie prawdziwą gratką dla miłośników sztuki, gdyż jego wnętrza kryją ciekawą galerię wypełnioną pracami tak uznanych twórców jak Schiele, Klimt czy Kokoschka.

WiedeńFot.sxc.hu

Niewątpliwą wizytówką, architektoniczną perłą i jednocześnie symbolem stolicy Austrii jest katedra św. Szczepana. Zlokalizowana jest ona dogodnie w samym sercu Starego Miasta. Nie każdy turysta zdaje sobie sprawę, iż jest to jeden z największych europejskich kościołów, którego wnętrza zachwycają liczbą i wartością zgromadzonych w nich skarbów. Młodsze osoby a także rodziny z dziećmi na pewno docenią wyprawę do kolejnego od razu kojarzącego się z Wiedniem obiektu, czyli wesołego miasteczka na  Praterze z charakterystycznym Diabelskim Młynem widocznym z wielu punktów miasta.

Wiedeń nie zawiedzie też wielkich fanów muzyki. Mieści się tu jedna z najlepszych orkiestr świata, czyli Filharmonia Wiedeńska, oprócz tego w mieście działa cieszący się równie dużym uznaniem chór Wiener Sängerknaben. Jeżeli zaś chcemy zobaczyć z bliska największą kolekcję dzieł Bruegla, powinniśmy udać się do wiedeńskiego Muzeum Historii. W poszukiwaniu najlepszej panoramy całego miasta, warto udać się na Wieżę Dunaju.

UWAGA!

Ukoronowaniem wizyty w stolicy Austrii będzie zasmakowanie tutejszych specjałów kulinarnych. Panierowany cielęcy kotlet Wiener Schnitzel, idealnie czekoladowy tort Sachera czy kawa Wiener Melange to zaledwie kilka przykładów specjałów, którymi będąc w Wiedniu można się delektować do woli.

Chcielibyście wybrać się do Wiednia? Dlaczego? A może już byliście? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz