Dlaczego warto pojechać do Azji?

Podróże    
ocena

Wielki Mur w Chinach, Angkor Wat w Kambodży, Tadż Mahal w Indiach czy jeden z największych posągów Buddy w świątyni w Kamakura w Japonii. To jedne z głównych atrakcji turystycznych, które ściągają do azjatyckich państwa miliony turystów. Wszystkich miejsc wartych odwiedzenia nie da się wymienić, tym bardziej, że Azja zachwyca nie tylko konkretnymi zabytkami, ale także samym klimatem. Azja to kontynent wielkich kontrastów. Z jednej strony przytłaczające wielomilionowe nowoczesne miasta, a z drugiej małe miejscowości, w których czas się zatrzymał. Czuć unoszącego się ducha historii, można zgubić się w poszukiwaniu świątyń ukrytych w leśnej gęstwinie i zatracić się próbując azjatyckiej kuchni.

Dlaczego warto pojechać do Azji?

photoxpress.com

Od podróży do Azji może odstraszać odległość. W dzisiejszych czasach to jednak nie problem. Bezpośrednie połączenie z azjatyckimi stolicami ma już polskie największe lotnisko. Poza tym z Okęcia są loty do europejskich portów, gdzie się przesiadamy i lecimy dalej. Polując na okazyjny bilet lotniczy w tamtą strone świata można kupić za całkiem przyzwoite pieniądze. Coraz bardziej popularne są podróże do Azji drogą lądową. Najwyraźniej pozazdrościliśmy przygód naszym poprzednikom, którzy pokonywali azjatyckie bezdroża konno lub pieszo. Osoby, które nie lubią latać, mogą przesiąść się do pociągu. Podróż Koleją Transsyberyjską to okazja do spojrzenia na Azję w przekroju. Pociąg pokonuje trasę o długości 9288 km. Przemierza dwa kontynenty. Przejeżdża przez 89 miasta. Pociąg dociera do Ułan Bator, Pekinu i Władywostoku. Podróż tą koleją to szansa na poznanie niezwykłych ludzi, podziwianie niepowtarzalnych krajobrazów i spotkanie z innymi kulturami. Przygotowania do podróży Koleją Transsyberyjską zajmą nam na pewno więcej czasu, chociażby ze względu na wyrobienie wiz, ale wrażenia będą niepowtarzalne.

podróż do AzjiFot. Katarzyna Olchowska

Azja to obowiązkowy kierunek dla osób poszukujących przygód. Trzeba przygotować się na trudności w dogadaniu się z miejscowymi. W dużych miastach na pewno znajdziemy kogoś mówiącego w języku angielskim, ale na prownicji może być z tym problem. Azja zachywca różnorodnością smaków, barw i dźwięków. Nie ma co nastawiać się, że poznamy specyfikę tego kontynetu po jednej wizycie. Nie ma więc większego znaczenia, od jakiego państwa zaczniemy naszą azjatycką podróż. Kryterium doboru pierwszego kraju może być nasze obycie z podróżowaniem. Można zacząć np. od Indii. Nie powinniśmy  mieć problemów z porozumiwaniem się. Spotkamy tam ludzi z całego świata. Indie to doskonałe miejsce, by spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy i zastanowić się, co dalej z nim począć. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Są miejsca do zwiedzania, do zabawy, góry do wspinania i smakołyki do kosztowania.

Mongolia to doskonałe miejsce dla osób szukających przestrzeni i wolności. Jest to jedno z tych miejsc na świecie gdzie można zetknąć się ze stylem życia nie dotkniętym przez współczesną cywilizację. Świetnie poczują się tu osoby, które lubią podróżować bez żadnych wygód. Narzekać nie będą także ci, którzy wybiorą się do Tajlandii. Piękne plaże, dżungla, a nawet podróże na słoniu. Ciężko będzie wyjechać, a na pewno będzie chciało się tam wrócić.

Pomimo odległości Azja jest w zasięgu ręki. Warto zrezygnować z kolejnego wyjazdu do znanego kurortu, spakować się i ruszyć w te egzotyczne strony. Podróż można zorganizować samodzielnie, ale i biura podróży mają coraz więcej ciekawych ofert w tym zakresie.

Planujecie podróż do Azji? Co chcielibyście tam zobaczyć?

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz