Gdzie, jak szukać noclegów?

Podróże    
ocena

W przypadku, gdy wybieramy się na urlop z biurem podróży, nasze poszukiwania miejsc noclegowych sprowadzają się tylko i wyłącznie do wyboru takiego a nie innego hotelu dostępnego w ofercie touroperatora. Jeżeli zaś planujemy urlop na własną rękę, warto poświęcić trochę czasu, aby wybrać obiekt, który nie tylko spełni nasze indywidualne potrzeby i oczekiwania, lecz także charakteryzować się będzie świetnym stosunkiem jakości do ceny. Od czego więc zacząć poszukiwania noclegu – zapraszamy do zapoznania się z poniższymi radami.

Gdzie, jak szukać noclegów?

sxc.hu

W zależności od tego, w jakim okresie planujemy wybrać się na urlop, możemy zdecydować się na rezerwację noclegu z wyprzedzeniem lub poszukanie go będąc już na miejscu. Ta druga możliwość sprawdza się raczej poza sezonem, gdy obiekty nie są już tak tłumnie oblegane i istnieje większa szansa na znalezienie przytulnego lokum w dobrej cenie. Zaletą wyboru noclegu na miejscu, oprócz możliwości negocjacji ceny, jest także możliwość zobaczenia pokoju czy całego mieszkania na własne oczy. Jest to o tyle istotne, iż często zdjęcia w katalogach i na stronach internetowych nijak się mają do rzeczywistości. Jeżeli okaże się, że wybrany przez nas z wyprzedzeniem obiekt zupełnie nie przypomina przytulnych wnętrz widniejących w katalogu, „podróżowanie w ciemno” może nabrać zupełnie nowego znaczenia.

Oczywiście, nie zniechęcamy tutaj nikogo do wcześniejszej rezerwacji noclegów. Przestrzegamy jednak przed często stosowanymi przez hotele i właścicieli pensjonatów praktykami polegającymi na zamieszczeniu w Internecie zdjęć z okresu świetności danego lokum, która przypadała niestety na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat wstecz. Jak się więc ustrzec niemiłego rozczarowania? Warto jest przede wszystkim wybrać obiekt polecany nam przez rodzinę lub znajomych. Nie każdy jednak miał okazję podróżować dokładnie w to samo miejsce, gdzie my się akurat udajemy. Jeżeli nikt zaufany nie może zarekomendować nam hotelu czy pensjonatu, zawsze możemy sięgnąć do zasobów internetowych. Tutaj nie brakuje stron, gdzie możemy sprawdzić opinie o rozważanej przez nas bazie noclegowej.

Jeżeli wybraliśmy już konkretny obiekt, kolejną ważną kwestią jest jego cena. Ta bowiem nie musi być sztywna, więc sprawdźmy wszelkie możliwe źródła danych w poszukiwaniu tej najkorzystniejszej. Przede wszystkim, skontaktujemy się (w miarę możliwości) z personelem lub właścicielem wybranego lokum i porozmawiajmy z nim o kosztach noclegu – być może zostanie nam zaoferowany korzystny rabat. Warto też skorzystać z portali, które nie tylko wyszukują noclegi w zależności od lokalizacji i innych naszych preferencji, lecz także porównują oferty poszczególnych systemów rezerwacyjnych, które mają w ofercie interesujący nasz obiekt. Może się okazać, że ceny oferowane przez poszczególnych  pośredników różnią się diametralnie.

Jak widać, jeżeli nie chcemy przepłacać, a z drugiej strony szukamy obiektu, który spełni nasze oczekiwania, musimy poświęcić trochę czasu na dokładną analizę poszczególnych ofert. Na pewno jednak nie będziemy tego żałować, gdy na miejscu okaże się, że wybrane miejsce jest dokładnie takie, jak w naszych wyobrażeniach.

Jak najczęściej podróżujecie - na własną rękę czy z biurami podróży? Dlaczego? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz