Gdzie jechać na długi weekend listopadowy?

Podróże    
ocena

Powszechnie przyjęte tzw. „długie weekendy” na stałe wpisały się już do naszych kalendarzy. Zbliżające się 11 listopada Święto Niepodległości to doskonała okazja do zorganizowania sobie jednego dnia wolnego od pracy i wykorzystania tym sposobem uzyskanego długiego weekendu na zagraniczny wyjazd.

Gdzie jechać na długi weekend listopadowy?

photoxpress.com

Wbrew pozorom te parę dni to wystarczająco dużo czasu na oderwanie się od codziennych obowiązków i zwiedzenie wielu ciekawych miejsc. Przede wszystkim warto tu polecić stolice europejskich krajów. Jednym z najbliższych nam geograficznie i kulturowo krajów są Czechy. Już za około 1,5 tysiąca złotych możemy zarezerwować hotel ze śniadaniami z bezpośrednim lotem z Warszawy do Pragi, gdzie na miejscu będzie czekać na nas zabytkowe centrum miasta wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Żelaznym punktem zwiedzania będą na pewno sięgające średniowiecza dzielnice Małej Strany i Hradczan - siedziby władców czeskich. Ilość napotkanych tam kościołów, zamków, pałaców i ogrodów może przyprawić o zawrót głowy niejednego turystę.

Jeśli niestraszna nam podróż autokarem i mamy ochotę zobaczyć trochę więcej niż samą stolicę Czech, ciekawym rozwiązaniem może być wycieczka objazdowa. Już za niewiele ponad 500 złotych - wliczając w to zakwaterowanie, przejazd i dwa posiłki dziennie - będziemy mieli możliwość zwiedzenia m. in. Kutnej Hory - średniowiecznego miasteczka słynącego z historycznych kopalni srebra (również wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO), Kalrstejnu, z jednym z najlepiej zachowanych zespołów XVI wiecznych zamków obronnych, a także największej atrakcji Czech - jaskiń Morawskiego Krasu.

Kolejną stolicą wartą odwiedzenia w trakcie zbliżającego się długiego weekendu jest Rzym. Biorąc pod uwagę większą odległość, jaka dzieli Włochy od Polski, najlepiej wybrać się do stolicy Italii  samolotem. Trzydniowa wycieczka z przelotem, zakwaterowaniem i śniadaniami to wydatek ponad 2 tysięcy złotych, warto jednak zapłacić tą kwotę, by zobaczyć osławione na całym świecie zabytki sztuki sakralnej i świeckiej. Watykan z Placem i Bazyliką św. Piotra oraz Muzeami Watykańskimi, Forum Romanum, Colosseum, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi to tylko nieliczne z wielu atrakcji włoskiej stolicy. Ponadto w programie znajdziemy też zwiedzanie letniej rezydencji papieży Castel Gandolfo oraz rejs po Tybrze. Rzym jest swoistą stolicą-muzeum, gdzie na każdym kroku spotykamy świadectwa wielkiej historii. Każdy turysta powinien chociaż raz odwiedzić to piękne miasto, w końcu „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.

Rzym

Drugą ze stolic europejskich, przepełnioną wręcz atrakcjami turystycznymi, jest malowniczo położony nad Sekwaną Paryż. Miasto to oferuje zwiedzającym niezapomniane wspomnienia     monumentalnych zabytków, takich jak chociażby sławna Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame, Łuk Triumfalny, a także wielu muzeów, w tym Luwr, posiadającego w swoich zbiorach m. in. słynną „Mona Lisę” Leonarda da Vinci czy rzeźbę „Wenus z Milo”. Podróżując z dziećmi nie zapomnijmy o położonym pod Paryżem Disneylandzie! Do Paryża najlepiej udać się samolotem wykupując gotowy pakiet podróżny. Za około 2 tysiące złotych mamy zapewniony przelot z transferem do hotelu oraz nocleg ze śniadaniem.

Paryż, Wieża Eiffla

Inną ze stolic, której nie powinniśmy pominąć na turystycznej mapie Europy, jest Stambuł. To największe miasto Turcji położone na dwóch kontynentach, co czyni je unikatowym w skali świata. Większość zabytkowych budowli jest zlokalizowana w europejskiej, starej części miasta. Najważniejsze z nich to: Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Hipodrom, Pałac Topkapi. Będąc w Istambule koniecznie nie zapomnijmy o zakupach na słynnym Wielkim Bazarze. Za przelot z Warszawy i zakwaterowanie ze śniadaniami zapłacimy niecałe dwa tysiące.

Stambuł

Wielbicielom egzotyki polecamy wyjazd np. do Tanzanii. Tropikalna wyspa Zanzibar, leżąca u wybrzeży Afryki Wschodniej, to świetne miejsce do odpoczynku na  tropikalnych plażach, jak również uprawiania sportów wodnych, np. nurkowania. Wybierając się na egzotyczne wczasy musimy niestety liczyć się z większymi kosztami. Cena za wczasy w Tanzanii (przeloty, pobyt w hotelu, wyżywienie i wszystkie opłaty lotniskowe) to koszt ponad 5 tysięcy złotych za osobę. Jeśli jednak ta kwota nas nie przeraża i uda nam się wynegocjować z szefem dodatkowe parę dni urlopu więcej, to na pewno nie pożałujemy zmiany naszej polskiej jesiennej szarugi na tropikalne afrykańskie słońce!

Tanzania

Jak Wam się podobają te propozycje? Znacie jakieś inne fajne na długi weekend?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz