Gdzie na Sylwestra w ciepłe kraje?

Podróże    
ocena

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, zatem to już ostatni dzwonek, by zaplanować imprezę sylwestrową. Powitanie 2011 roku to doskonała okazja do szampańskiej zabawy dla ludzi na całym świecie, na ulicach wszystkich większych miast organizowane są koncerty plenerowe, pokazy sztucznych ogni i wiele innych atrakcji. Jakkolwiek, w każdym regionie zabawy noworoczne wyglądają trochę inaczej.

Gdzie na Sylwestra w ciepłe kraje?

photoxpress.com

W Madrycie Sylwester, zwany przez Hiszpanów „Nochevieja”, gromadzi na miejskich placach tysiące mieszkańców, którzy wspólnie odliczają przed północą 12 uderzeń dzwonu, zjadając przy tym po jednym winogronie, co ma im przynieść szczęście w nadchodzącym roku. W Chinach natomiast najpopularniejszą tradycją jest wykonywany na ulicach tzw. „taniec smoka”, którego postać wykonywana jest najczęściej z bambusa, papieru lub drewna i podświetlana od wewnątrz. Wszechobecny jest także owoc ananasa, mający zapewnić powodzenie i rozwój.

Karnawałową stolicą świata jest zdecydowanie Rio de Janeiro wraz ze słynną plażą Copacabana. Gorące rytmy samby, pokaz fajerwerków puszczanych z łodzi oraz zabawa do białego rana to coś, o czym marzy wielu turystów. Spędzając sylwestra na plaży w Brazylii pamiętajmy, by o północy przeskoczyć przez siedem fal, zjadając przy tym (podobnie jak w Hiszpanii) po jednym winogronie. Według tradycji powinno nam to przynieść szczęście w nowym roku.

Ciekawym rozwiązaniem jest również sylwester spędzony na podkładzie statku płynącego po Nilu. Uroczysta kolacja z pokazem tańca brzucha w międzynarodowej atmosferze to z pewnością oryginalny pomysł na rozpoczęcie nowego roku.  A przy okazji możliwość do zwiedzenia po drodze mnóstwa niezwykłych atrakcji starożytnego Egiptu. Należy jednak wiedzieć, iż zgodnie z muzułmańską tradycją alkohol jest zabroniony!

Kolejnym miejscem na spędzenie sylwestra w tropikach jest Meksyk. Rytmiczna salsa w połączeniu z wyborną tequilą daje gwarancję niezapomnianej zabawy. O północy zaś obowiązkowo należy wznieść toast miejscowym specjałem - cidrą. A po nocnych szaleństwach zbawienna będzie popołudniowa sjesta na piaszczystych, białych plażach w Acapulco lub Cancun na Półwyspie Jukatan. Przy okazji pobytu w Meksyku koniecznie skorzystajmy z okazji do poznania z bliska spuścizny kultury Majów i Azteków.

Idealną pogodę zagwarantuje nam również Dominikana. Bajecznie białe plaże ukryte w cieniu tropikalnych palm sprawią, że tegoroczny sylwester pozostawi na długo niezapomniane wspomnienia. Do tego serdeczność mieszkańców bawiących się przy rytmach merengue, dostęp do świetnych pół golfowych i podziwianie raf koralowych podczas nurkowania. W końcu nie bez powodu przybyły tu pierwszy raz Kolumb nazwał ją rajem na ziemi. Możemy również zdecydować się na rejs po całych Karaibach!

Z bliższych nam kierunków warto udać się na Teneryfę. Udając się w Sylwestra do Playa de las Americas, możemy liczyć na szampańską zabawę w jednej z wielu kawiarni, restauracji, pubów i dyskotek, gdzie życie nocne nigdy się nie kończy. Poza hucznym świętowaniem i błogim lenistwem na plaży, koniecznie trzeba udać się do Puerto de la Cruz, by zobaczyć spektakularny park zoologiczny, a także wulkan Pico del Teide, na który można wjechać kolejką.

UWAGA!

Egzotyczne wyjazdy w okresie sylwestrowym kuszą Polaków gorącym klimatem, tropikalną przyrodą i obietnicą wyjątkowych wrażeń. Jeśli jednak chcemy spędzić Nowy Rok w jednym z wielu odległych zakątków świata to powinniśmy się spieszyć. Najlepsze hotele w najatrakcyjniejszych miejscach zostają wysprzedane już jesienią, dlatego też warto zacząć poszukiwania wymarzonej wycieczki najpóźniej z początkiem grudnia. Ponadto, nim zarezerwujemy wczasy „pod palmą”, nie zapomnijmy sprawdzić wcześniej warunków wizowo paszportowych kraju do którego się udajemy.

Znacie jakieś fajne miejsca na Sylwestra? Gdzie Wy zazwyczaj jeździcie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz