Gdzie na wakacje samemu?

Podróże    
ocena

Większość osób na wakacyjny wyjazd wybiera się w parach lub z grupą znajomych. Pozwala to na spędzenie wolnego czasu z partnerami, najbliższymi członkami rodziny, a nieraz także odnowienie starych znajomości. Nie oznacza to jednak, że osoby samotne nie podróżują!

Gdzie na wakacje samemu?

photoxpress.com

W ostatnich latach można zaobserwować coraz częstsze oferty wyjazdów dla singli. Nie zawsze są to osoby samotne, czasem zdarza się, że mąż zajęty zobowiązaniami zawodowymi po prostu nie może towarzyszyć żonie w podróży. Bywa też, że partnerzy mając odmienne zainteresowania wolą spędzić urlop osobno, poświęcając go własnym pasjom. Jeśli hobby mężczyzny to uprawianie sportów ekstremalnych w odległych krajach, a jego partnerka ceni sobie spokojny wypoczynek w rodzinnych stronach, to nieraz najlepszym rozwiązaniem jest spędzenie wakacji osobno. Nie ma w tym nic złego póki szanujemy nasze zainteresowania i potrafimy na drodze kompromisu dojść do porozumienia w kwestii wakacyjnych planów. Zdarzają się także osoby, które po prostu są typami indywidualistów i wolą spędzać wczasy w pojedynkę preferując samotny odpoczynek, bądź też wręcz przeciwnie, lubią aktywnie zwiedzać świat na własną rękę.

Niezależnie od tego w jakiej sytuacji aktualnie się znajdujemy, jedno jest pewne: urlop jest bardzo ważny dla naszego zdrowia, pomaga organizmowi zregenerować się po całym roku ciężkiej pracy i wrócić do codziennych obowiązków z nową energią. Dlatego nie powinniśmy rezygnować z wyjazdu, nawet jeśli planujemy wyjechać w pojedynkę.

Obecnie na rynku turystycznym pojawia się coraz więcej ofert kierowanych do singli. Biura podróży starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom turystów którzy podróżują samotnie, jednak należy się liczyć z tym, że koszt takiego wyjazdu może okazać się droższy. Wynika to z tego, że ceny pokoi jednoosobowych są niestety wyższe od tych dwuosobowych (w przeliczeniu na jedną osobę wykupienie dwójki jest bardziej opłacalne). Wiąże się to naturalnie z polityką hotelarzy, którzy kierują się względami ekonomicznymi - im większą grupę goszczą, tym lepsze obłożenie i zyski dla obiektu. Nie oznacza to jednak, że podróżując samotnie musimy być przygotowani na horrendalne wydatki. Tygodniowy pobyt dla singla w Bułgarii czy Chorwacji to koszt niewiele ponad tysiąca złotych. Zatem samotni podróżnicy to już nie tylko turyści wybierający drogie i egzotyczne kierunki. Możesz to być również Ty!

I nie będziesz jedyną osobą podróżującą w pojedynkę. W ostatnich latach liczba singli, którzy wybrali się na wakacje za granicę wzrosła i aktualnie wynosi około 10 % wszystkich wyjeżdżających turystów. W internecie istnieje wiele stron internetowych i forów społecznościowych poświęconych tematyce wakacji dla singli. Biorąc udział w dyskusji, możemy wymienić się uwagami z minionych podróży, podzielić pomysłami na kolejne, a niekiedy nawet zaplanować wspólny wypad z innymi singlami. Wiele osób wręcz poszukuje towarzyszy do planowanych przez siebie wypraw, chcąc obniżyć w ten sposób koszty wyjazdu, czy też mieć zwyczajnie kompana w drodze. Z tego typu rozwiązań korzystają zwykle ludzie z natury spontaniczni, lubiący przygodę i nie bojący się nowych wyzwań.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie jesteśmy aż tak odważni, by zdecydować się na wyjazd w nieznane miejsce z nowo poznanymi, obcymi nam ludźmi? Zawsze możemy wykupić gotowy pakiet wczasów korzystając ze specjalnych ofert przygotowanych dla singli. Będziemy wtedy mieli pewność, że organizacją naszych wakacji zajmą się profesjonaliści, którzy zadbają o komfort naszego wypoczynku oraz zapewnią szereg atrakcji. Single w biurach podróży mogą liczyć na ciekawe programy zwiedzania, bogate animacje na miejscu, możliwość uprawiania sportów ekstremalnych, a nawet odbycia różnych kursów. Co ciekawe z propozycji tego typu korzystają ludzie w różnym wieku. Przy takiej ilości ofert, jakie mają do zaoferowania biura, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

I co najważniejsze, samotnie czy też w parze, nie zapominajmy o pogodzie ducha, która w każdej podróży często pomaga pokonać niespodziewane komplikacje, pozwalając w pełni cieszyć się upragnionymi wakacjami.

Znacie jakieś fajne kierunki na wakacje dla singli? Gdzie Wy zazwyczaj jeździcie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz