Gdzie na wakacje z psem nad morze?

Podróże    
ocena

Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie wakacji wspólnie ze swoim czworonogim pupilem. Przybywa także hoteli, ośrodków czy gospodarstw agroturystycznych, gdzie akceptuje się obecność czworonogów. Jednak należy pamiętać o kliku sprawach.

Gdzie na wakacje z psem nad morze?

sxc.hu

Należy się zastanowić, czy w trakcie naszego pobytu zwierzę będzie długo przebywało samo w pokoju, czy domku letniskowym. Jeśli tak, to lepszym wyjściem jest znalezienie mu hotelu dla zwierząt na czas trwania wakacyjnego wyjazdu.

Znalezienie hoteli, ośrodków czy gospodarstw agroturystycznych, które zgadzają się na pobyt z psem jest dużo. Informacji na ten temat można szukać na specjalistycznych stronach internetowych. Trzeba się liczyć z tym, że będzie się to wiązało się z kosztem (od 2,50 zł – 10 zł za dzień pobytu). Oczywiście, nie oznacza to, że nie ma miejsc, gdzie nie zapłacimy za psa. Na szczęście takie też się często zdarzają. Dobrym zwyczajem jest wcześniejsze poinformowanie właścicieli, że przyjedziemy z psem. Jest to okazja, aby ustalić szczegóły naszego pobytu, aby potem nie było nieprzyjemnej atmosfery. Powinniśmy mieć ze sobą aktualną kartę szczepień, smycz i kaganiec. Należy liczyć się z tym, że zostaniemy poproszeni, aby na otwartym terenie nasz pupil biegał w kagańcu, był trzymany na smyczy lub przebywał na wydzielonym placu. PAMIĘTAJ, ŻE JAKO WŁAŚCICIEL PSA PONOSISZ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA WSZYSTKIE SZKODY I STRATY POCZYNIONE PRZEZ TWOJEGO PUPILA.

Będąc nad morzem nie sposób nie wybrać się na plażę. Najlepiej unikać typowo wypoczynkowych miejscowości, niezwykle popularnych pośród turystów (Sopot, Międzyzdroje czy Łeba). Lepiej wybrać rzadziej odwiedzane miejsca. Odwiedzanie plaż strzeżonych nie jest dobrym pomysłem. Pamiętaj o tym, aby sprzątać po swoim psie, zabraniu miski z wodą i zapewnieniu pupilowi zacenionego miejsca. Poza tym powinien on posiadać chip lub adresówkę (napisz na niej swój adres i numer telefonu). Nie zapomnij zabrać aktualnej książeczki szczepień. Spacerując po plaży, trzymaj psa na lince treningowej.

Problemem może się okazać zwiedzanie wielu atrakcji turystycznych. Bardzo często do wielu z nich nie można wejść z czworonogiem.

UWAGA!

Oto lista plaży przyjaznych psom: Świnoujście, Rowy, pomiędzy Jastarnią a Juratą, Sarbinowo, Gąski (okolica Ustronia), Białogóra, Unieście, Rewal, Wisełka, Kołczewo, Pogożelica, Łukęcin, Osłonino, Dąbkowice czy Sasino.

Zabieracie ze sobą zwierzęta na wakacje? Gdzie już byliście ze swoim czworonogiem? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz