Gdzie warto pojechać nad Morze Bałtyckie?

Podróże    
ocena

Nad Morzem Bałtyckim nie brakuje ciekawych miejsc, w których można wypocząć. W związku z tym poniżej przedstawiam kilka moich propozycji.

Gdzie warto pojechać nad Morze Bałtyckie?

sxc.hu

Darłówko jest nadmorską dzielnica miasta Darłowa. Jest to jednio z magicznych miejsc polskiego wybrzeża. Panuje tu przyjazny mikroklimat, zaś do dyspozycji turystów jest czysta i szeroka plaża. Warto także wspomnieć o architektonicznych walorach Darłowa. Można tu podziwiać średniowieczne zabytki. Znajduje się tu m.in. dawny zamek, które obecnie jest siedzibą Muzeum Książąt Pomorskich. Z innych miejsc wartych zobaczenia należy wymienić zabytkowe świątynie, latarnię morską, most zwodzony, pomnik rybaka, Bramę Kamienną czy port. Przez Darłówko przechodzi kilka tematycznych tras turystycznych. Są to Koszaliński Szlak Nadmorski, Szlak Cystersów, Szlak Rezerwatów i Szlak Wiatraków.

Warto wybrać się do Słowińskiego Parku Narodowego oraz Wolińskiego Parku Narodowego. W pierwszym z nich można, m. in. podziwiać wędrujące piaski, czyli ruchome wydmy. Natomiast w drugim malownicze i postrzępione klify, które otaczają plaże od strony lądu.

Trudno sobie wyobrazić pobyt nad morzem bez zwiedzenia Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Wolin. Jest to rekonstrukcja osady z IX–XI wieku. Organizowane są tam różnego rodzaju pokazy i warsztaty historyczne. Jednak największą liczbę turystów przyciąga Festiwal Słowian i Wikingów. Ta cykliczna impreza odbywa się tu od kilkunastu lat.

Będąc nad morzem, należy pokonać szlak latarni morskich – część z nich została udostępniona turystom do zwiedzania. W związku z tym z widokowych platform można podziwiać piękne panoramy. W niektórych z latarni znajdują się muzea lub małe wystawy. Warto także wybrać się na spacer po plażach oraz do nadbałtyckich portów.

Miastem, które na pewno warto zobaczyć jest Gdańsk. Szczególnie wtedy, gdy odbywa się Jarmark Dominikański. Warto jeszcze wspomnieć o Świnoujściu, Koszalinie, Międzyzdrojach czy Krynicy Morskiej. Jednak coraz więcej osób zaczyna dostrzegać urok małych miejscowości, porozrzucanych wzdłuż wybrzeża.

UWAGA!

Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy koło Koszalina powstały w 1992 r. Na powierzchni ponad 4 ha urządzono 28 ogrodów tematycznych, utrzymanych w różnym stylu. Roślinność została urozmaicona elementami małej architektury takimi jak fontanny, mostki, rzeźby czy okna widokowe. Pobyt w tym miejscu to niesamowite wrażenia estetyczne.

Czy macie swoją ulubioną miejscowość nadmorską? Za co najbardziej ją lubicie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =

Moim zdaniem warto przyjechać do Karwi - Ostrowo Pokoje Pelikan i nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba.

~ Eliza / 2016-09-23 08:19:51
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz