Gdzie wysłać dziecko na kolonie zagraniczne?

Podróże    
ocena
Praktycznie wszystkie biura podróży oferują oferty kolonii zagranicznych, w przeróżnych zakątkach globu. Najpopularniejsze są kraje europejskie, lecz nie tylko, na kolonię można pojechać także do Tunezji, Turcji, Egiptu czy nawet na Dominikanę.

Gdzie wysłać dziecko na kolonie zagraniczne?

sxc.hu

Wybierając destynację, należy przede wszystkim kierować się nie samym miejscem, a kadrą pedagogiczną, która będzie się opiekować naszą pociechą. Dowiedzmy się czy wychowawcy to tylko studenci po jednodniowym kursie wychowawcy kolonijnego czy może pedagogicznie i psychologicznie przygotowani, wykwalifikowani specjaliści. Wybierając natomiast miejsce, przede wszystkim ważne jest w jakich warunkach chcemy, aby nasze dziecko wypoczywało. Kolonie dzielą się bowiem na dwie główne kategorie:

- takie gdzie dzieciaki nocują na polu namiotowym, we wspólnych salach

- lub takie, gdzie są zakwaterowane w hotelach, w pokojach dwu-, trzyosobowych.

Tą pierwszą opcję oferują przede wszystkim kraje europejskie, w Afryce Północnej będą to raczej wakacje hotelowe, ze względu na zbyt duże upały, aby nocować pod namiotem. Ważne jest również czy chcemy, aby nasza pociecha tylko i wyłącznie wypoczęła na plaży, czy na basenie, czy może nauczyła się czegoś nowego i pożytecznego. Niewiele biur podróży organizuje takie tematyczne kolonie dalej niż w Europie.

Jeżeli chcemy połączyć wyjazd dziecka z np. kursem językowym, nauką tańca, śpiewu czy zajęciami plastycznymi, będziemy raczej zmuszeni na wybranie jakiegoś kraju Unii Europejskiej. Pamiętajmy jednak o tym, że bardzo często kolonie organizowane są w formie dojazdu autokarowego (głównie ze względu na koszty), a zatem wysłanie dziecka 35 godzin autobusem do Hiszpanii po to, aby przez 5 dni uczyło się tańca towarzyskiego nie jest dobrym pomysłem ze względów logistycnych.

dzieci na koloniiFot. sxc.hu

Jeżeli zależy nam przede wszystkim na konkretnych zajęciach edukacyjnych, lepiej zdecydować się na jakiś mniej odległy kraj, aby nie marnować czasu nauki na sam dojazd. Natomiast jeżeli chcemy, aby nasza pociecha podszkoliła się np. w hiszpańskim oczywiste jest, że najlepszą destynacją będzie Półwysep Iberyjski.

Nie zapomnijmy jednak skonsultować się przed dokonaniem rezerwacji z naszym dzieckiem, bo to w końcu jego wakacje, a nasze wyobrażenia nie zawsze muszą się pokrywać z jego marzeniami.  Być może nasza pociecha fascynuje się np. starożytną kulturą egipską, a więc to właśnie kraj faraonów będzie najlepszym wyborem. Biura coraz częściej zaczynają rozumieć, że młodzież ma w sobie również duży potencjał turystyczny i warto tworzyć dla niej ciekawe oferty, które łączą w sobie wypoczynek w grupie rówieśników z odkrywaniem oraz nauką.

Czym kierujecie się wybierając kolonie dla dziecka? Atrakcyjnością miejsca wypoczynku? Organizacją czasu wolnego? Jakością opieki? Podzielcie się z nami opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz