Ile kosztuje wyjazd za granicę?

Podróże    
ocena
Zagraniczne wyjazdy cieszą się olbrzymią popularnością wśród naszych rodaków, warto zatem poruszyć kilka kwestii związanych z ich finansowaniem. Ile kosztuje wyjazd zagraniczny i jak właściwie zaplanować budżet z nim związany? Podajemy kluczowe wskazówki.

Ile kosztuje wyjazd za granicę?

photoxpress.com

Jak planować wydatki związane z wyjazdem zagranicznym?

Przed wyjazdem na wymarzony urlop warto na samym początku zaplanować, jaką kwotę zamierzamy na niego przeznaczyć. Określenie możliwości finansowych pozwala wybrać te z ofert, które mieszczą się w zaplanowanym budżecie oraz motywują do przestrzegania ustalonych granic wydatków tak, by nie nadwyrężyć domowych finansów. Jeżeli zamierzamy korzystać z usług biura podróży, warto zwracać szczególną uwagę na oferty typu first minute i last minute. Cechują się one niższą ceną od standardowych, a w przypadku ofert first minute biura podróży proponują dodatkowo korzystne bonusy. Ofert pobytów zagranicznych można poszukiwać również na własną rękę, bez pośrednictwa biura podróży.

Ile zapłacę za wyjazd zagraniczny?

To, ile będzie kosztował wyjazd zagraniczny, zależy od miejsca, do którego planujemy się udać oraz tego, czy jest ono popularnym obiektem wojaży. Należy bowiem pamiętać, że miejsca często odwiedzane przez turystów są równocześnie znacznie droższe i – pomimo znakomitej renomy – spędzenie urlopu w tłumie innych wczasowiczów może okazać się niekoniecznie wymarzonym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Czasem warto poszukać zatem mniej popularnych, ustronnych, ale i gwarantujących prawdziwy wypoczynek, ośrodków. Jeżeli chcemy zaoszczędzić na kosztach podróży, warto zdecydować się na przelot w pierwszych dniach tygodnia (tj. poniedziałek lub wtorek) i w godzinach nocnych.

Jaką kwotę należy mieć ze sobą?

Wyjeżdżając za granicę, należy zaopatrzyć się w zapas obcej waluty (najkorzystniej będzie skorzystać z walutomatu). Zalecamy jednak, aby na wyjazd, jeżeli tylko jest to możliwe, zabrać ze sobą jak najmniej gotówki. Unikajmy wybierania pieniędzy w bankach zagranicznych bankach, gdyż wiąże się to z wysoką marżą. Aby zmniejszyć zapotrzebowanie na pieniądze w formie materialnej, warto zabrać ze sobą zapas jedzenia przynajmniej, gdyż wydatki te stanowią znaczną część wszystkich kosztów.

Czy często jeździcie za granicę? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Źródła:
1. Marzena Smoręda, Jak oszczędzać podczas wakacji?, strefabiznesu.echodnia.eu, dostępny w Internecie: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/artykul/jak-oszczedzac-podczas-wakacji-63612.html.
2. Jak zaoszczędzić pieniądze na wakacje?, zaradni.pl, dostępny w Internecie: http://www.zaradni.pl/porada/4575,jak_zaoszczedzic_pieniadze_na_wakacje.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz