Jak najtaniej dojechać z lotniska do centrum miasta?

Podróże    
ocena

Podróżując tanimi liniami, często spotkamy się z sytuacją, w której po wylądowaniu musimy pokonać jeszcze kilkadziesiąt kilometrów, by dostać się do centrum miasta. A taki transport bywa bardzo kosztowny. Podpowiadamy, jak uniknąć zbędnych wydatków w podróży.

Jak najtaniej dojechać z lotniska do centrum miasta?

fot. Michał Osienkiewicz

1. Nie korzystaj ze specjalnych „lotniskowych” pociągów, autobusów. Zazwyczaj jest to najdroższa opcja, jaką możesz wybrać.

2. Znajdź najbliższy „miejski” przystanek autobusowy. Nierzadko położony on jest w niedużej odległości od lotniska, a skorzystanie z niego oznacza znacznie tańszą podróż do centrum. W Bolonii, po 5-minutowym spacerze na przystanek, można podjechać do miasta autobusem za 1 euro, podczas gdy „lotniskowy” odpowiednik kosztuje 5 euro.

3. Spróbuj złapać autostop.

4. Pójdź piechotą. Niektóre lotniska położone są stosunkowo blisko centrum. Do centrum Bergamo można się dostać po 40-minutowym spacerze z lotniska.

5. Kup bilet w dwie strony – zazwyczaj wyjdzie taniej.

6. Zorientuj się w kilku różnych możliwościach dojazdu. Nierzadko z lotniska można dostać się do centrum zarówno autobusem, jak i koleją czy metrem. Ceny biletów, ale także czas podroży mogą się od siebie różnić.

7. Zbierz grupę osób, które chcą pojechać z Tobą autobusem. Kupując bilet grupowy, wszyscy zaoszczędzicie.

8. Zbierz grupę osób, które chcą pojechać z Tobą taksówką. Niektóre lotniska nie są połączone z centrami miast żadnymi środkami transportu publicznego. Tak jest na przykład w Tangerze, w Maroko. Jeżeli jesteś zmuszony skorzystać z taksówki, jadąc z innymi osobami obniżysz koszty.

9. Zarezerwuj bilet z wyprzedzeniem. Z londyńskich lotnisk można dostać się do centrum już od 2 funtów – wystarczy odpowiednio wcześnie zarezerwować bilet na stronie przewoźnika Easybus. Taki sam bilet, kupiony na miejscu, kosztuje zawsze 10 funtów.

10. Spróbuj dojazdu „kombinowanego”. Często podróż z przesiadką może okazać się nieco dłuższa, ale i sporo tańsza. Jadąc z lotniska Katowice-Pyrzowice do centrum miasta „lotniskowym” autobusem zapłacimy 23 zł. Pod katowicki Spodek równie dobrze możemy jednak dostać się dwoma miejskimi autobusami: najpierw do Bytomia, a stamtąd do Katowic. Taka podroż będzie kosztować nas 8,40 zł, a jeżeli jesteśmy studentami – zaledwie 4,20 zł.

11. Sprawdź rabaty, programy partnerskie i podobne akcje promocyjne. Przystąpienie do „Fly Silesia” obniża cenę autobusu z lotniska w Pyrzowicach do centrum Katowic o 3 zł.

Czy znacie inne sposoby taniego podróżowania? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz