Jak negocjować cenę noclegu za granicą?

Podróże    
ocena

Cenę hotelu, którą na początku zaproponuje Ci recepcjonista, możesz zbić nawet o kilkadziesiąt procent. Wystarczy zastosować kilka prostych metod, aby przekonać obsługę, że warto przedstawić Ci lepszą ofertę.

Jak negocjować cenę noclegu za granicą?

fot. Michał Osienkiewicz

1. Nie decyduj się na nocleg w pierwszym hotelu, do którego trafisz. Odwiedź przynajmniej kilka i zorientuj się w cenach.

2. Zrób listę najtańszych ofert. Zanim zdecydujesz się na hotel, który zaproponował najniższą cenę, odwiedź ten, który zażądał niewiele więcej. Zaproponuj, że w nim zostaniesz, jeżeli przebiją ofertę tańszego konkurenta.

3. Nie zaczynaj rozmowy od pytania o konkretną ilość i rozmiar pokoi (np. trzy dwuosobowe). Zapytaj o najtańszą opcję noclegową, by od razu było jasne, o co Ci chodzi.

4. Upewnij się, czy nie należy Ci się zniżka. Nocleg może być tańszy, jeżeli jesteś studentem lub podróżujesz z dzieckiem.

5. Poproś o najskromniejszy pokój. Standard poszczególnych pokoi w hotelu często się różni. Cena jest uśredniana, ale wybór najprostszego wnętrza oznacza możliwość obniżenia stawki.

6. O ceny noclegu pytaj wieczorem. Dla hotelu to ostatnia szansa, by sprzedać wolne miejsca na najbliższą noc.

7. Zapytaj o możliwość nocowania na dachu hotelu. To sposób, który jest dość powszechny w krajach o ciepłym klimacie. Nocleg na dachu jest dużo tańszy od wynajęcia pokoju, a hotel zazwyczaj zapewnia jedynie materac lub matę do spania. Jeżeli nie ma już miejsca na dachu, zapytaj o możliwość spania na korytarzu.

8. Zapytaj, czy możesz liczyć na lepszą cenę, jeżeli razem z towarzyszącymi Ci osobami będziecie spali, na przykład, we trójkę w pokoju dwuosobowym.

9. Zaoferuj własną pracę w zamian za darmowy nocleg. Możesz pomóc w sprzątaniu pokoi lub przetłumaczyć ofertę hotelu na język polski.

10. Zaoferuj, że w zamian za darmowy nocleg znajdziesz kilka osób, które skorzystają z oferty hotelu.

11. Wytłumacz obsłudze hotelowej – jeżeli podróżujesz poza Europą – że polski turysta nie ma tak dużego budżetu jak jego niemiecki czy francuski kolega.

12. Naucz się kilku podstawowych zwrotów w języku kraju, po którym podróżujesz. To nie tylko stworzy dobra atmosferę na początku rozmowy w sprawie noclegu, ale może również pomóc ci w zdobyciu rabatu. Jeżeli niespodziewanie powiesz po turecku: „Indirim lütfen çünkü ben bir ögrenciyim” (proszę o zniżkę, ponieważ jestem studentem), jest duża szansa, że cena spadnie.

13. Zapytaj – chcąc nocować w obiekcie typu Bed&Breakfast – czy rezygnacja ze śniadania obniży cenę noclegu.

14. Powiedz, że nie będziesz korzystał z hotelowej pościeli, ponieważ podróżujesz ze śpiworem. To zazwyczaj obniża koszt noclegu o kilka do kilkunastu procent.

Gdzie wyszukujecie zagranicznych noclegów? Korzystacie z miejsc poleconych przez znajomych? Dajcie znać w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz