Jak przetrwać za 3 euro dziennie w podróży?

Podróże    
ocena

Naprawdę tanie podróże to nie takie, w których zamiast hotelu wybieramy młodzieżowy hostel. To noclegi na lotnisku, zwiedzanie na piechotę i poszukiwania darmowego jedzenia. Jak przetrwać w podróży za nie więcej niż 3 euro dziennie?

Jak przetrwać za 3 euro dziennie w podróży?

fot. Michał Osienkiewicz

1. Poszukaj darmowego noclegu. Możesz spać w plenerze lub pod namiotem. Pamiętaj, że koszmaru nie musi oznaczać sen na lotnisku lub dworcu autobusowym – nocują tam często dziesiątki oszczędnych turystów. Pod okiem publicznego monitoringu możesz poczuć się bezpieczniej niż w kilkunastoosobowych salach w hostelu.

2. Poszukaj darmowego jedzenia. Może okazać się, że w miejscowości, w której właśnie przebywasz, trwa jakieś święto lub festyn, a przy tej okazji władze bezpłatnie serwują smaczne lokalne potrawy. Sprawdź, czy w mieście nie działa akcja „Jedzenie Zamiast Bomb”.

3. Poszukaj darmowych napojów. W niektórych krajach śródziemnomorskich, na przykład w Hiszpanii, istnieją źródełka z bezpłatną wodą pitną. Zawsze miej przy sobie plastikowa butelkę, którą będziesz mógł w dowolnym momencie napełnić.

4. Poszukaj darmowego transportu – podróżuj autostopem.

5. Zrezygnuj ze słodyczy, alkoholu i innych przyjemnych, ale nie niezbędnych w czasie podróży, rzeczy.

6. Sam przyrządzaj posiłki. Nie musisz wieźć zapasu jedzenia z domu – w supermarkecie lub na bazarze na pewno znajdziesz tanie produkty, z których przygotujesz ucztę na świeżym powietrzu.

7. Przed wyjazdem zorientuj się, co w danym kraju jest najtańsze. Jeżeli są to warzywa i pieczywo, zjedz bułkę z pomidorem.

8. Sam przyrządzaj gorące napoje. Będąc na opuszczonej łące, możesz rozpalić ognisko, a w mieście użyć grzałki elektrycznej.

9. Jedz tam, gdzie jedzą najprostsi mieszkańcy. Jeżeli zamiast zup błyskawicznych chcesz spróbować lokalnej kuchni – w takich miejscach zrobisz to najtaniej.

10. Pomyśl o innych możliwościach oszczędzania na jedzeniu. W niektórych krajach, takich jak Maroko, idąc do restauracji możesz przynieść swoje własne produkty. Z zakupioną wcześniej na bazarze rybą zapłacisz kucharzom jedynie za jej przyrządzenie.

11. Korzystaj z transportu publicznego tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Przed podróżą dobrze zaplanuj zwiedzanie konkretnych miejsc. Często bywa tak, że piechotą zwiedza się nie tylko taniej, ale i szybciej – zwłaszcza kiedy autobusy stoją w korkach, a wszystkie interesujące nas obiekty leżą blisko siebie.

Czy macie inne rady dla osób, które chcą przetrwać za 3 euro w podróży? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
3.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz