Jak przygotować się do podróży z dzieckiem?

Podróże    
ocena
Każdy wyjazd z dzieckiem jest nie lada wyzwaniem. Niektórym rodzicom spędza sen z powiek, zakłócając wszelką przyjemność ze zmiany otoczenia. Trudny nie jest sam pobyt – cel podróży, ale przygotowania do niego i dotarcie na miejsce. Nadziwić się nie można, że bagaż małego człowieka potrafi być tak imponujących rozmiarów! Do tego dochodzi napięcie wynikające z konieczności pamiętania o wszystkich ważnych rzeczach.

Jak przygotować się do podróży z dzieckiem?

photoxpress.com

Przestrzegać należy złotej zasady – odpowiednio wcześnie rozpoczętych przygotowań. Tylko w ten sposób unikniemy nerwowego pakowania na ostatnią chwilą, w jednej ręce z dzieckiem, a w drugiej z nie wiadomo czym. Sporządzona lista istotnych rzeczy pomoże o wszystkim pamiętać, choć ostatecznie i tak zazwyczaj umyka coś naszej uwadze.

Teraz kwestia samej podróży… Kilkugodzinna przeprawa samochodem, pociągiem lub innymi środkiem transportu nie należy do najłatwiejszych. Najlepiej, gdyby dziecko przez całą drogę spało, a my razem z nim, ale więcej tu życzeń niż rzeczywistości. Niestety maluch może marudzić, wiercić się, ale też zdarza się, że jest zaciekawione wyprawą. Zawsze jednak należy pamiętać o podstawowych sprawach. Konieczne jest zabranie czegoś do jedzenia i do picia, a także małego talerzyka, kubeczka lub butelki – najlepiej „niekapka”. Nie zapominajmy o chusteczkach, na przykład nawilżających, serwetkach, ręcznikach papierowych. Na wypadek drzemki spakujmy również ulubiony jasiek i cienki kocyk.

Koniecznie trzeba pamiętać również o kwestii choroby lokomocyjnej. Jeśli rodzic wie, że dziecko na nią cierpi, może podać przed podróżą odpowiedni lek. Należy też odpowiednio „przygotować” mały żołądek – nie napychać dużą ilością jedzenia, ale małym lekkostrawnym posiłkiem. W drodze przydadzą się lekkie suche przekąski i woda niegazowana. Nawet jeśli maluch nie odczuwa dolegliwości żołądkowych związanych z podróżą lub jeszcze o tym nie wiemy, nie zaszkodzi zaopatrzyć się w razie czego we worki, papierowe torebki i chusteczki.

W trakcie podróży konieczne będą liczne przerwy, nie tylko w sprawie załatwiania potrzeb fizjologicznych, ale także w związku z chęcią „rozprostowania kości” i nie słabnącej przecież aktywności dziecka. O ile łatwo jest to zorganizować podczas podróży samochodem, o tyle na przykład w pociągu wystarczyć musi korytarz.

Na czas podróży koniecznie trzeba też wyposażyć podręczny bagaż przedmiotami umożliwiającymi dzieciom ciekawe spędzenie czasu: książeczkami, kartkami, zeszytami i kredkami do rysowania, gazetkami dla dzieci z przeróżnymi zadaniami. Znudzony maluch chętnie włączy się do zabawy.

Jakie kierunki na wakacje najczęściej wybieracie? Macie swoje ulubione wakacyjne destynacje?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz