Jak się nie nudzić na wakacjach?

Podróże    
ocena

W wakacje wcale nie musimy leżeć na plaży i jechać na wczasy. Letnie miesiące to czas wielu wydarzeń, zarówno w kraju, jak i za granicą, które nie tylko pozwolą nam odpocząć, ale przy okazji posłuchać muzyki i obejrzeć najnowsze filmy. Festiwali i różnych artystycznych wydarzeń jest tak wiele, że by zaliczyć wszystkie, musielibyśmy być na urlopie długie tygodnie. W kinowym i muzycznym klimacie pozostaniemy także, kiedy w wakacje ruszymy śladem filmowych bohaterów.

Jak się nie nudzić na wakacjach?

sxc.hu

W Polsce rynek festiwali ma się doskonale. Z roku na rok, dzięki organizatorom imprez, przyjeżdża do kraju coraz więcej gwiazd. Ale nie brakuje też propozycji dla fanów muzyki alternatywnej. Największym festiwalem, który zresztą zdobywa uznanie nie tylko w Polsce, jest Open'er Festival w Gdyni. Impreza przyciąga nad Bałtyk tysiące widzów. Odbywa się ona zazwyczaj pod koniec czerwca lub na początku lipca. Letnie festiwale muzyczne odbywają się także w Krakowie, Katowicach i w Kostrzynie nad Odrą. Dobrej zabawy nie zabraknie ponadto na mniejszych imprezach, które odbywają się w mniejszych miastach. Pogubić w terminach mogą się fani kina. Wystarczy wymienić tylko niektóre, a wszystko się wyjaśni. Wrocław zaprasza na festiwal Era Nowe Horyzonty. Zwierzyniec na Letnią Akademie Filmową, a Kazimierz Dolny nad Wisłą na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Imprez o tym charakterze jest w kraju zdecydowanie więcej. Nie zapominajmy, że w tym czasie bawi się też cała Europa. Na początku lata w Roskilde w Danii odbywa się jeden z największych festiwali muzycznych. Zjeżdżają na niego największe gwiazdy muzyki rockowej.

W Polsce, w czasie wakacji, możemy wybrać się także na kulturalne imprezy, które nie skupiają sie wyłącznie na muzyce. Poznań od lat zaprasza na MaltaFestival. Lublin ma w letniej ofercie między innymi Festiwal Opowiadaczy „Słowodaję”. Zamość przyciąga Zamojskim Latem Teatralnym, a Kraków paradą smoków. Letni kalendarz polskich miast jest coraz bogatszy. Coś dla siebie znajdą zarówno fani koni, pierogów, jazzu, jak i sztuki  cyrkowej.

W wakacje możemy ruszyć śladami ulubionych bohaterów filmowych i kinowych przebojów. Mogą to być np. „Rzymskie wakacje”. Bohaterowie filmy (Audrey Hepburn i Gregory Peck) w "wieczym mieście" bawią się doskonale. Film Petera Jacksona „Władca Pierścieni” nie rozsławił tylko powieści Tolkiena, ale także Nową Zelandię. W podróż po Europie zabierają nas twórcy filmu „Kod Leonarda da Vinci”, który powstał na podstawie powieści Dana Browna. Zdjęcia do filmu były kręcone w Luwrze i w Opactwie Westminsterskim. Jeśli mamy dużo wolnego czasu, możemy ruszyć śladami bohaterki bestsellerowej książki i filmu „Jedz, módl się, kochaj”. Gra ją Julia Roberts, która w czasie podróży życia przemierza Włochy, Indie i Indonezję. Inną opcją jest kupienie biletu do Barcelony, tak jak zrobiły bohaterki filmu Woodego Allena „Vicky Cristina Barcelona”.

Inspiracje do podróży można znaleźć niemal wszędzie. Można ruszyć w ślad za postaciami z filmu lub książek. Przez kilka tygodni można słuchać muzyki i oglądać filmy lub podróżować i skupiać się wyłącznie na jedzeniu.

Jak spędzacie czas podczas wakacji? Jakie są Wasze ulubione rozrywki?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz