Jak spędzić wakacje z małym dzieckiem?

Podróże    
ocena

Coraz częściej decydujemy się na rodzinne wczasy nawet wówczas, gdy mamy małe dzieci. Obiekty turystyczne przystosowują się do przyjęcia tego typu gości tworząc dodatkowe atrakcje dla naszych milusińskich.

Jak spędzić wakacje z małym dzieckiem?

sxc.hu

Wakacje z dzieckiem powinny być dobrze zaplanowane tak, aby zapewnić dzieciom komfortowe warunki zarówno podróży, jak i wypoczynku. Planując trasę pamiętajmy o odpowiedniej ilości przystanków. Dzieci mają mniej cierpliwości i potrzebują chwil rozrywki, aby spokojnie odbyć podróż do miejsca zakwaterowania. Im dłuższą planujemy trasę tym więcej powinniśmy robić przystanków.

Morze
Nieocenione są zalety wypoczynku nad morzem. Szczególnie zalecane są one dzieciom, które mają specyficzne schorzenia górnych dróg oddechowych. Wczasy nad Bałtykiem zalecane są także alergikom i astmatykom oraz dzieciom z obniżoną odpornością. Zarówno kąpiele w morzu, jak i uzdrowiskowe powietrze przesycone jodem mają właściwości lecznicze a także hartują organizm. Będąc nad morzem zapewniamy dziecku efektywne inhalacje z jodu, bromu, wapnia i magnezu. Pamiętajmy o kremie z filtrem, chustce osłaniającej głowę oraz przeciwdeszczowym płaszczyku w razie niepogody.

Góry
Zjawiskowe polskie góry stanowią niezwykłą atrakcję zwłaszcza dla dzieci, które na co dzień mieszkają w mieście. Wyjeżdżając całą rodziną, zapewnimy wszystkim niezapomniane przeżycia. Piesze wycieczki górskie powinniśmy planować tak, aby wytyczoną trasę mogły pokonać także dzieci. Nie wybierajmy się, zatem na Giewont z trzyletnim szkrabem, ponieważ jest to zbyt długa i zbyt trudna trasa. Zadbajmy o to, aby dziecko miało wygodne obuwie z usztywnieniem kostki i dobrą wentylacją. Konieczna jest także ochrona głowy przed słońcem i częste uzupełnianie płynów. Poza pieszymi wycieczkami warto zabrać dzieci na przejażdżkę dorożką, kolejką górską lub wyciągiem krzesełkowym.

Jeziora i lasy
Niemal wszystkie dzieci lubią wodę, właśnie dlatego wyjazdy nad jezioro są wspaniałym pomysłem. Pływanie w kole ratunkowym, budowanie zamków z piasku, kopanie wodnego tunelu to ulubione zajęcia małych podróżników. Wypoczynek nad jeziorem zapewni dziecku wiele atrakcji, należy jednak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w wodzie oraz chronić jego skórę przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Lasy, zwłaszcza sosnowe stanowią doskonały mikroklimat dla alergików i astmatyków. Ponadto spacery w lesie to doskonała okazja do poznania drzew, krzewów i owoców leśnych.

Agroturystyka
Wczasy na wsi stanowią niebywałą atrakcję dla dzieci z miasta. Spędzając czas na świeżym powietrzu mają niepowtarzalną okazję do poznania zwierząt hodowlanych i przyjrzenia się z bliska pracy ludzi na wsi. Żadne dziecko nie będzie się nudziło zwłaszcza, jeśli gospodarz pozwoli pobawić się z kotkiem, pokaże kury i kaczki, a nawet pozwoli przejechać się na kucyku. Spędzając czas na wsi należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci.

Jakie miejsce jest odpowiednie na wakacje z dzieckiem? Dlaczego?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz