Jak wybrać dobry hotel?

Podróże    
ocena

W czasie urlopu dla turystów najważniejsza jest przede wszystkim słoneczna pogoda, ładna okolica i ciekawy program wycieczki. Nie mniej jednak istotne jest samo miejsce noclegowe. Chociaż w danym hotelu zakwaterowani będziemy zaledwie kilka czy też kilkanaście dni, ten nieodpowiednio wybrany może skutecznie popsuć nam cały urlop. Nikt przecież nie chce męczyć się w pokoju z „lokatorami” w postaci mrówek czy innych owadów, lub też mieszkać nad dyskoteką, podczas gdy marzyliśmy o wypoczynku w ciszy i spokoju. Jak więc wybrać właściwy hotel – poniżej kilka przydatnych rad na ten temat.

Jak wybrać dobry hotel?

sxc.hu

Nasze poszukiwania hotelu będą łatwiejsze, jeżeli od razu ustalimy, co jest dla nas najważniejsze. Jednym zależy przede wszystkim na niskiej cenie, innym na określonej lokalizacji, jeszcze inni zaś wymagają najwyższych wygód i rozwiniętej infrastruktury obiektu. Określenie naszych priorytetów z pewnością pomoże nam znaleźć ten odpowiedni hotel.

Na początek określmy wymagany standard obiektu. Pamiętajmy przy tym, że hotel o określonej ilości gwiazdek w jednym kraju może być nierówny hotelowi o takiej samej ilości gwiazdek w innym kraju. W poszczególnych państwach mogą bowiem wystąpić różnice między ilością gwiazdek przyznawanych za dany standard. Pamiętajmy przy tym, że dłuższy pobyt w danym miejscu może okazać się mało przyjemny, gdy wybierzemy hotel najniższej kategorii. Na szczęście, coraz popularniejsze stają się wyszukiwarki obiektów sortujące je według ceny i standardu, co umożliwia porównanie hoteli i wybranie najlepszej propozycji pod względem cena-jakość.

Kolejna ważna kwestia przy wyborze hotelu to jego lokalizacja. Tutaj także wszystko zależy od naszych preferencji. Jeżeli zależy nam na ciszy i spokoju, świetnie sprawdzą się hotele na obrzeżach miasta – pamiętajmy przy tym, że będą one z reguły oddalone od głównych atrakcji danego miejsca i trzeba będzie przeznaczyć dodatkowe środki finansowe na transport z i do hotelu. Hotel w centrum kurortu będzie idealny dla osób młodych, które chcą mieć „pod ręką” wszelkie rozrywki, a jednocześnie nie przeszkadza im hałas i gwar odczuwalny często niemalże przez całą dobę.

Wybierając hotel powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego standard, wyposażenie i lokalizację. Kolejnym ważnym kryterium jest opinia o danym obiekcie. Może się okazać, że kameralny, trzygwiazdkowy hotel cieszy się nienaganną opinią wśród turystów podczas gdy w dużym, czterogwiazdkowym obiekcie jakość obsługi pozostawia wiele do życzenia. Chociaż co turysta, to inna opinia, przeglądając fora i strony z opiniami zwróćmy uwagę, czy na temat danego obiektu nie powtarzają się wciąż te same skargi. Jeżeli złe opinie należą do rzadkości, nie powinniśmy się nimi przejmować – właściwie nie ma chyba obiektu, nawet tego powszechnie polecanego, który z jakiś względów komuś by nie odpowiadał. Oprócz opinii osób, które gościły w konkretnym obiekcie, warto też poszukać informacji o ewentualnych nagrodach i odznaczeniach hotelu. Im więcej referencji i pochlebnych wypowiedzi turystów na temat konkretnego hotelu, tym bardziej możemy być pewni, że pobyt w nim będzie przyjemnie spędzonym czasem.

Jakimi kryteriami kierowalibyście się przy wyborze hotelu? Co jest dla Was najważniejsze? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz