Jak wybrać kolonię dla dziecka?

Podróże    
ocena

Organizatorzy letniego wypoczynku proponują szeroką ofertę kolonijną. Mamy do wyboru, m. in. nadmorskie miejscowości, mazurskie jeziora czy górskie ośrodki turystyczne. Trudno jednoznacznie wskazać konkretne propozycje. Wydaje mi się, że warto wziąć pod uwagę klika elementów, dokonując tego wyboru. Poniżej przedstawiam klika rad, dotyczących tych wakacyjnych wyjazdów.

Jak wybrać kolonię dla dziecka?

sxc.hu

Przede wszystkim wybór kolonii powinien być zgodny z zainteresowaniami Twojego dziecka. Pamiętaj, że to ono pojedzie na wakacyjny wyjazd, a nie ty. Jest szczególnie ważne, kiedy wysyłasz je po raz pierwszy. Dobrze dokonany wybór może stać się gwarancją sukcesu. Zastanów się, czy dziecko zniesie rozłąkę z Tobą. Jeśli nie jesteś tego pewien, to wybierz miejscowość, znajdującą się niedaleko twojego miejsca zamieszkania. Uwzględnij możliwości dziecka i ewentualne problemy zdrowotne.

Wysyłając dziecko na kolonię, warto zdecydować się na organizatora, który ma doświadczenie i renomę w tej branży. Często będzie się to wiązało z większymi kosztami. Do zbyt atrakcyjnych i tanich ofert lepiej podejść z ostrożnością. Lepiej nie decydować się od razu, ale sprawdzić organizatora wypoczynku. Reasumując, sprawdź wiarygodność firmy. Dowiedz się, czy biuro należy do Polskiej Izby Turystyki (PIT). Sprawdź, czy posiada Koncesję Organizatora Turystyki, wydaną przez Urząd Kultury Fizyczne i Turystyki. Obowiązkiem organizatora jest także zgłoszenie kolonii we właściwym Kuratorium Oświaty.

Po przejrzeniu oferty kolonijnej, warto ją zweryfikować (korzystając np. z Internetu) – warto wejść na stronę internetową ośrodka, w którym będzie mieszkało dziecko. Jeśli chodzi o przewidziane podczas kolonii atrakcje, to im też można się bliżej przyjrzeć. W przypadku propozycji aktywnego spędzania czasu, odbiegających od klasycznych form warto zainteresować się kwalifikacjami kadry czy rodzajem wykazywanego sprzętu. Trzeba się tez upewnić, czy dziecko będzie mogło dobrowolnie zrezygnować z jakieś atrakcji.

UWAGA!

Poproś organizatora wypoczynku o udzielenie odpowiedzi na klika pytań. Zapytaj o to, kim są kierownik i wychowawcy kolonijni. Chodzi tu szczególnie o posiadanie odpowiednich kwalifikacji. Dowiedz się, czy w czasie trwania kolonii dziecko będzie ubezpieczone. Na organizatorze spoczywa obowiązek wykupienia ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Numer polisy ubezpieczeniowej i jej wysokość powinien podać, jeśli zażąda tego klienta. Warto też zapytać o wyżywienie oraz opiekę medyczną.

Czy Wasze dzieci lubią jeździć na kolonie? Gdzie najczęściej je posyłacie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz