Jak wybrać ofertę na wakacje?

Podróże    
ocena

Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a wiele osób pewnie nie ma jeszcze żadnych konkretnych planów urlopowych. Zanim więc zdecydujemy się na pierwszą lepszą ofertę, dokładnie przeanalizujemy nasze potrzeby i możliwości finansowe, aby wybrać wycieczkę, która nas nie zawiedzie. Chociaż preferencje i gusta turystów są oczywiście różne, istnieje kilka ogólnych zasad, którymi warto kierować się przy wyborze oferty turystycznej.

Jak wybrać ofertę na wakacje?

sxc.hu

Na początek zastanówmy się, dokąd w ogóle chcielibyśmy pojechać. Oczywiście, chcieć nie zawsze oznacza móc, więc rozważmy tylko oferty, na skorzystanie z których pozwala nasz domowy budżet. Jeżeli bardzo zależy nam na wyjeździe zagranicznym, a nie możemy przeznaczyć na wycieczkę zbyt dużo pieniędzy, rozważmy przedsezonowe i posezonowe oferty. Wycieczki do ciepłych krajów w maju czy wrześniu mogą okazać się nawet lepszym pomysłem niż wybranie się tam w szczycie sezonu – wtedy bowiem upały mogą być po prostu nie do wytrzymania, zwłaszcza dla starszych osób.

Jeżeli określiliśmy już interesujące nas kierunki urlopowe, czas przejść do wyszukiwania konkretnych ofert. Tutaj powinniśmy wykazać się niezwykłą cierpliwością i wnikliwością. Na rynku funkcjonuje bowiem ogromna ilość biur podróży, a ich oferty często są do siebie bardzo podobne. Nie warto decydować się na konkretnego touroperatora tylko i wyłącznie ze względu na cenę. Pamiętajmy, że jakość obsługi także kosztuje. Dlatego wybierzmy najpierw kilka rzetelnych i polecanych biur i ograniczmy poszukiwanie wycieczek do ich oferty. Oczywiście, jeżeli w międzyczasie natkniemy się na wyjątkowo ciekawą propozycję innego touroperatora, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z niej skorzystać. Pamiętajmy jednak o uprzednim sprawdzeniu opinii o biurze. Wybór oferty  ułatwia nam dzisiaj Internet – w sieci działa wiele serwisów, które porównują poszczególne wycieczki, dzięki czemu możemy szybko wybrać tę, która odpowiada nam pod względem ceny, programu i standardu noclegów.

Przejdźmy więc do omówienia „oferty idealnej”. Oczywiście, w tej kwestii trudno o ogólne stwierdzenia, gdyż każdy turysta może preferować coś innego. Jedni z nas wolą kameralne obiekty, gdzie można samemu przygotować posiłki i cieszyć się bliskością natury, inni wybierają hotele o wysokim standardzie z pełnym pakietem usług w cenie. Jeżeli podczas urlopu nie chcemy tracić czasu na gotowanie, warto rozważyć opcje hoteli z wyżywieniem HB lub All inclusive. Ta pierwsza, nieco tańsza opcja jest idealna dla osób, które podczas pobytu w danym miejscu, chcą nie tylko plażować i relaksować się przy basenie z drinkiem w ręku, lecz także poznawać okolicę. Oferowane w opcji HB śniadania i obiadokolacje w zupełności wystarczą aktywnie spędzającym czas turystom, podczas gdy All inclusive zadowoli osoby, którym zależy na słodkim lenistwie i możliwości sięgnięcia po koktajl lub przekąskę o każdej porze dnia.

UWAGA!

Wybierając ofertę wycieczki warto jest zasięgnąć opinii u znajomych a także przejrzeć internetowe fora. Katalogi i foldery biur podróży nie ujawnią nam bowiem, że reklamowany jako „położony w spokojnej okolicy” hotel usytuowany jest na całkowitym, mało atrakcyjnym turystycznie odludziu a ten zlokalizowany przy „tętniącym życiem centrum miasta” oznaczać może nieprzespane z powodu hałasu noce. Chcąc poznać prawdę na temat danej oferty, warto więc dotrzeć do niezależnych źródeł informacji.

A jakimi kryteriami Wy kierujecie się przy wyborze oferty wakacji? Co jest dla Was najważniejsze? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz