Jak znaleźć sponsora podróży?

Podróże    
ocena

Wyjeżdżasz w daleką podróż i zbierasz materiały naukowe, reklamujesz markę lub promujesz region. W zamian otrzymujesz wsparcie od uczelni, firmy albo od władz miasta. Sprawdź, kto może być zainteresowany sponsorowaniem Twojej wyprawy.

Jak znaleźć sponsora podróży?

photoxpress.com

Znalezienie firmy, która zechce sponsorować nasz wyjazd, nie należy do najłatwiejszych zadań. Pierwsze, co musimy zrobić, to mieć dobry pomysł i jasno sprecyzować swój cel. Firmy mogą być zainteresowane wsparciem podróży pionierskich bądź o charakterze wyczynowym. Możemy też testować wybrane produkty i przygotowywać reportaże, zdjęcia lub filmy wideo, które przedsiębiorstwo wykorzysta jako materiały promocyjne.

Naszą propozycję dobrze przedstawić jako ofertę biznesową, która przyniesie korzyści firmie – dobrze sprawdzi się tutaj prezentacja multimedialna i umiejętności perswazyjne. Im większy rozgłos będziemy w stanie nadać naszej wyprawie (patronaty medialne, relacje w prasie), tym lepiej dla nas.

Jeżeli jesteśmy studentami, jest szansa na sfinansowanie naszej wyprawy przez uczelnię. Możemy wziąć udział w przedsięwzięciach naukowych: dołączyć do eskapady archeologów na Bliskim Wschodzie, szukać śladów polskich uchodźców w Afryce bądź przeprowadzić ewidencję grobów na Kresach Wschodnich. Uniwersytety na realizację takich projektów często otrzymują granty od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wojewodów lub władz samorządowych. Możemy również spróbować zainteresować uczelnię własnym projektem, przekonując o jego wartości naukowej.

sponsoring

photoxpress.com

Ponadto wsparcie finansowe i patronackie można otrzymać od miast i organizacji. Także tu bardzo wiele będzie zależało od naszej inicjatywy i umiejętności marketingowych. Organizacje mogą być zainteresowane naszym przedsięwzięciem, jeżeli opracujemy projekt odpowiadający ich działalności – udowodnimy, że nasza podróż ma na celu promowanie praw człowieka, popularyzowanie ekologii lub zjednanie narodów i kultur. Miasto zainteresowane może być podróżami, które przyczynią się do promocji regionu.

Jako formę sponsoringu można również potraktować różnego rodzaju wymiany i programy wyjazdowe przeznaczone dla młodzieży. Ich głównym założeniem nie jest podróżowanie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je także do tego celu. W ramach programu LLP-Erasmus otrzymać można stypendium przeznaczone na podjęcie studiów na zagranicznym uniwersytecie. W wolnych chwilach podróżować może również wolontariusz programu EVS – European Voluntary Service. Młody człowiek pokrywa maksymalnie 10% kosztów lotu do wybranego kraju, otrzymuje bezpłatne mieszkanie, wyżywienie i kieszonkowe. Podczas pobytu na drugim końcu świata możemy również otrzymywać środki finansowe w ramach praktyk AIESEC.

Czy chcielibyście wyruszyć w podróż sponsorowaną? Dajcie znać jakie wady i zalety dostrzegacie.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz