Jaka muzyka najlepsza do samochodu?

Podróże    
ocena

Mniej więcej określony gust muzyczny ma każdy z nas i w chwilach, gdy możemy sobie pozwolić na relaks, znajdziemy bez problemu coś dla siebie. Jednak podczas jazdy samochodowej sytuacja jest nieco inna i warto zaopatrzyć się w utwory, które urozmaicą nam długą i monotonną trasę.

Jaka muzyka najlepsza do samochodu?

photoxpress.com

Nie wszystkie gatunki jednak nadają się do słuchania w aucie. Poza tym, czasami po prostu nie mamy ochoty ani czasu, by komponować swoją playlistę, a nie chcemy zdawać się na wybory didżejów radiowych puszczających w kółko te same piosenki.

Istnieje kilka kryteriów, którymi należy się kierować, wybierając muzykę do samochodu, jeżeli mamy ambicję zrobić to samemu. Po pierwsze, nie może ona być monotonna. Nc nie ujmując ariom operowym czy dźwiękom ambientu, ich jednostajność może nas zniechęcić do kontynuowania jazdy już po pierwszym utworze. Powinniśmy więc wybierać utwory żywe. Dodatkowo, odradzałbym skazywanie się na jednego tylko wykonawcę. Przesłuchiwanie dyskografii, w której znajdują się rzeczy wybitne obok wybitnie słabych, o ile nie jesteśmy fanatykami danego twórcy, może okazać się męczarnią.

Dobrze jest zdecydować się na muzykę z wyrazistym rytmem, który sprawi, że palce same będą chciały pukać do niego o kierownicę. Na pewno świetnie sprawdzą się piosenki bluesowe i jazzowe, elektroniczne down tempo i trip-hop, bo – choć możemy nie przepadać za tymi gatunkami – to spełniają określone powyżej wymagania. Jazzowe wariacje nie będą nas dekoncentrowały, ale nie pozwolą się nudzić. Wypadałoby tylko uważać, by nie dać się rytmom zahipnotyzować na tyle, by próbować zrównać prędkość jazdy z szybkością dźwięków.

W samochodzie podczas jazdy najlepiej sprawdzą się wszelkiej maści składanki. Istnieje ich tak wiele, że jest w czym przebierać – wydawnictwa muzyczne szykują odpowiednie zestawienia na każdą okazję, od pory roku począwszy. Jednak często ich zawartość się powtarza, bo powstają w oparciu o rankingi popularności poszczególnych kawałków. Z pomocą mogą nam wówczas przyjść albumy dedykowane właśnie dla kierowców, bo takie składanki istnieją – na przykład czteropak „RMF FM Muzyka do samochodu”. Niestety i one często opierają się na sprawdzonych hitach. Co wówczas zrobić?

Polecam sięgnięcie po soundtracki z komputerowych gier wyścigowych! Dużo w nich kawałków mało znanych i niesamowicie zróżnicowanych – w końcu dobrano je z myślą o jeździe, choć tylko tej wirtualnej. Dzięki temu doskonale sprawdzą się również w prawdziwym samochodzie.

Przy jakim rodzaju muzyki Wy najchętniej prowadzicie? Czekamy na Wasze komentarze

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz