Jaki nocleg w Gorcach wybrać?

Podróże    
ocena

Na obrzeżach Gorczańskiego Parku Narodowego funkcjonują trzy schroniska PTTK. Są to: schronisko PTTK im. Czesława Trybowskiego na Starych Wierchach, schronisko PTTK im. Władysława Orkana na Turbaczu oraz schronisko PTTK na Maciejowej.

Jaki nocleg w Gorcach wybrać?

sxc.hu

Noclegi oferuje również studencka chatka Oddziału Akademickiego PTTK w Krakowie „Gorczańska Chata”. Znajduje się ona w dolinie Jamnego nad Ochotnicą Górną. Natomiast w sezonie letnim dostępna jest baza Studenckiego Koła Przewodników Górskich z Krakowa. Jej adres to Hale Gorcowskie w masywie Gorca. Ceny za nocleg zaczynają się od 15 złotych, choć ogólnie przyjętym standardem jest kwota w wysokości 20 złotych (cena nie obejmuje pościeli). Przy schroniskach można rozbijać namioty. Należy wówczas uiścić opłatę 10 złotych. Istnieje możliwość rezerwowania noclegów.

Miejsca noclegowe oferują także Baza Szkoleniowo – Wypoczynkowa „Lubogoszcz” w Kasince Małej (noclegi w budynkach stałych i domkach campingowych) oraz Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjny i schronisko na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej. Reasumując, w przypadku turysty indywidualnego ceny za osobodzień (nocleg i pełne wyżywienie) zaczynają się od 39 złotych. Warto jeszcze wspomnieć o Schronisku Młodzieżowym PTSM w Kasince Małej. Za nocleg zapłacimy tam od 13–15 złotych. Członkowie PTSM mają 25% zniżkę. Ciekawostkę stanowi fakt, że można przenocować nawet w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubomierzu.

W czasie trwania wakacji wiele placówek szkolnych przekształcanych jest w bazę noclegową (także do celów kolonijnych). Najwięcej tego rodzaju obiektów noclegowych można znaleźć w gminie Mszana Dolna. Są to szkoły w Mszanie Górnej, Lubomierzu, Kasince Małej, Kasinie Wielkiej, Łętowych i Łostówce.

GorceFot. sxc.hu

Należy także wspomnieć o bazie gospodarstw agroturystycznych oraz tych, które dysponują pokojami gościnnymi. Ceny zaczynają się od 20 złotych (nocleg bez wyżywienia). Należy także pamiętać, że często się zdarza, że cenny w sezonie letnim różnią się od tych, które obowiązują zimą. Informacje dotyczące bazy agroturystycznej można znaleźć na stronach internetowych gmin. Bardziej wymagający turyści mogą skorzystać z oferty kliku pensjonatów czy ośrodków, których właścicielami są duże firmy.

UWAGA!

W Gorcach na pewno znajdzie się miejsce dla tych, którzy będą chcieli spędzić noc w namiocie. Można go rozbić na terenie gospodarstw agroturystycznych, przy schroniskach czy stworzonych do tego celu pól. Najczęściej trzeba będzie za to zapłacić.

Czy macie swój ulubiony nocleg w Gorcach? Dajcie znać gdzie zwykle sypiacie!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz