Jakie biuro podróży wybrać?

Podróże    
ocena

Na polskim rynku działa ogromna ilość biur podróży. Chociaż oferty poszczególnych touroperatorów zdawać się mogą podobne, warto je szczegółowo przeanalizować, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Urlop jest przecież czasem relaksu i wypoczynku, więc ostatnia rzecz, jakiej wtedy potrzebujemy, to nerwy i stres związany z nienależytym wywiązaniem się biura ze swoich obowiązków.

Jakie biuro podróży wybrać?

http://pixabay.com

Niejeden turysta decyduje się na daną firmę oferującą wycieczkę tylko ze względu na atrakcyjność konkretnej oferty. Najczęściej przekonuje nas niska cena, zupełnie zaś nie przejmujemy się umową, jaką podpisujemy z biurem. Doświadczenia kilku ostatnich lat (kiedy to w sezonie letnim doszło do upadku wielu touroperatorów a turyści pozostający za granicą często zdani byli często tylko na siebie) pokazuje, że należy szczegółowo zbadać opinię o danej firmie a także wnikliwie prześledzić jej ofertę.

Najlepiej wybierać jest powszechnie znane biura, które działają na rynku od wielu lat i mogą się wykazać sporym doświadczeniem przy organizacji wyjazdów. Gwarancją poziomu usług jest zrzeszenie danej firmy w Polskiej Izbie Turystyki.

Z uwagi na dużą konkurencję organizatorów turystyki, wielu z nich wyróżnia się na rynku specjalną ofertą. Przykładowo – niektóre biura skupiają się tylko na oferowaniu wyjazdów do kilku konkretnych krajów. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że personel takiej firmy posiada niezbędną wiedzę na temat naszego celu podróży. Oprócz zaoferowania profesjonalnie przygotowanej wycieczki, możemy liczyć na pomoc i rady rezydentów czy pracowników biura obsługi klienta.

Wybierając biuro, nie warto decydować się na pierwszą lepszą ofertę. Niech nie zamydli nam oczu zadziwiająco niska cena – gdy już zdecydujemy się na wyjazd, nagle okazać się może, że oferta nie uwzględnia obowiązkowego ubezpieczenia, ewentualnych wiz czy pełnego wyżywienia. Często, pod wpływem emocji, tłumaczymy sobie, że to przecież niewielkie koszty dodatkowe i decydujemy się na wyjazd. Może się jednak okazać, że rezygnując z uprzedniej analizy ofert poszczególnych touroperatorów, wcale nie wybraliśmy najkorzystniejszej pod względem ceny oferty, a na tym nam przecież głównie zależało.

UWAGA!

Wybierając biuro, warto jest zasięgnąć o nim opinii – zarówno wśród znajomych, jak i w Internecie. Przede wszystkim zaś, musimy mieć na uwadze, że powszechnie stosowana nazwa „biuro podróży” odnosić się może, zgodnie z ustawą o usługach turystycznych, do organizatorów turystyki, pośredników oraz agentów turystycznych. Ci pierwsi, czyli touroperatorzy, oferują najszerszy zakres usług (transport, noclegi, wyżywienie, organizacja czasu wolnego, opiekę rezydenta i przewodnika) i ponoszą za nie całościową odpowiedzialność. Decydując się zaś na skorzystanie z oferty pośrednika czy agenta pamiętajmy, że jego odpowiedzialność jest ograniczona.

Jakimi kryteriami kierowalibyście się przy wyborze biura podróży? Co jest dla Was najważniejsze? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz