Klasa ekonomiczna, first class business class w samolocie

Podróże    
ocena

Z roku na rok coraz więcej turystów decyduje się na podróże samolotem. Przewagą tego środku transportu jest m.in. szybkość dotarcia do miejsca docelowego, konkurencyjne ceny i możliwość dostania się do zakątków ziemi niedostępnych w przypadku wyprawy samochodem czy pociągiem. Wraz ze wzrostem popularności podniebnych podróży, rośnie też świadomość turystów, którzy już nie tylko chcą szybko znaleźć się w odległych krajach i na wyspach, lecz także doświadczyć komfortu, za jaki zapłacili decydując się na daną klasę przelotu.

Klasa ekonomiczna, first class business class w samolocie

sxc.hu

Powinniśmy wiedzieć, że w przypadku korzystania z usług regularnych linii lotniczych, do wyboru mamy trzy klasy przelotu. Pierwsza z nich to klasa ekonomiczna (zwana też turystyczną), czyli economy class. To najniższa, podstawowa klasa siedzeń w samolocie. Do dyspozycji pasażerów pozostają fotele z możliwości odchylenia, często też z opcją podniesienia podłokietnika. Zdarza się, że siedzenia mają regulowane zagłówki, dzięki czemu można utrzymać głowę w wygodnej dla nas pozycji. Jeżeli chodzi o posiłki podawane  podczas podroży klasą turystyczną, uzależnione są one od godzin lotu. Na śniadanie spodziewać się możemy zwykle pieczywa, dżemu, jogurtu, omletu i gorących napojów. Lunch składa się zazwyczaj z kanapki lub sałatki, zaś obiad – ciepłych dań podawanych na plastikowej tacce. Przy wykupie biletu warto zgłosić specjalne żądania dotyczące posiłku – np. w przypadku, gdy jesteśmy wegetarianami. Klasa ekonomiczna nie oznacza wcale, że linie lotnicze nie zaoferują nam różnych form spędzania czasu na pokładzie. Na dłuższych trasach oglądać możemy filmy na wspólnych monitorach, czasem każdy pasażer ma nawet do dyspozycji ekran indywidualny.

Przejdźmy do kolejnej klasy, a mianowicie business class dostępnej na przelotach po Europie. Podróżując taką klasą większą wygodę zapewnią nam szersze fotele z możliwością regulacji. Siedzenie ustawić można nawet w pozycji leżącej, choć nie całkiem płaskiej. Warto też wspomnieć o większej niż w klasie ekonomicznej odległości między kolejnymi rzędami, co zapewnia swobodę ułożenia nóg, zwłaszcza dla wysokich osób. Posiłki także uzależnione są od pory dnia – różnica polega na tym, że są bardziej wyszukane i podane na porcelanowej zastawie. Pasażerowie mogą się też spodziewać powitalnej lampki szampana lub soku ze świeżo wyciśniętych owoców. Ponadto w czasie podroży dostępny jest szeroki wybór alkoholi. Przy każdym fotelu znajduje się gniazdko elektroniczne, każdy podróżujący ma również dostęp do indywidualnego systemu audio-video. Warto też wspomnieć o większym limicie bagażu i specjalnych poczekalniach lotniskowych w formie loży z dostępnością m.in. łazienki czy komputerów.

Ostatnia z klas dostępna jest na przelotach międzykontynentalnych. First class, bo o niej mowa, to klasa najwyższej kategorii. Spełni ona oczekiwania osób wymagających w czasie lotu większej prywatności i wygody. Pasażerowie mają do dyspozycji ekskluzywne kabiny, gdzie można się wyspać pod pościelą w pozycji leżącej. W czasie lotu można delektować się wyszukanymi posiłkami przygotowywanymi na życzenie przez najlepszych szefów kuchni. Tak jak w przypadku klasy biznesowej, pasażerowie mogą też korzystać ze specjalnych loży-poczekalni na lotnisku.

Którą klasą najczęściej podróżujecie, również np. w pociągach? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz