Najpiękniejsze plaże Europy

Podróże    
ocena
Zanim zdecydujemy się na kosztowne wakacje w odległych zakątkach świata, aby zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie i powylegiwać na białym, miękkim piasku, poszukajmy takich bajkowych zakątków na naszym drogim kontynencie europejskim.

Najpiękniejsze plaże Europy

sxc.hu

1. Plaża Navagio – Zakynthos w Grecji – znana również jako Zatoka Shipwreck położona jest na najbardziej znanej greckiej wyspie. Wysokie klify ocieniają wieczorem białą, rozległą plażę. Można się na nią dostać tylko i wyłącznie łodzią, więc rzadkością są zapuszczający się tam śmiałkowie, dzięki czemu miejsce to zachowało swój rajski spokój i urok.

2. Plaża Papagayo – Lanzarote w Hiszpanii. Na tą urokliwą plaże można z kolei dostać się tylko wąską, szutrową drogą lub wspinając się po górach. Krystaliczna, błękitna woda będzie wspaniałym ukojeniem po trudach marszu, a zejście po klifie do brzegu stanowi nie lada wyzwanie.

3. Zlatni Rat – Brač w Chorwacji. Ta plaża w kształcie litery V to na pewno jedna z najbardziej spektakularnych plaż nad Adriatykiem. Jego nazwa oznacza „złoty róg”, a wyjątkowy kształt zatoka zawdzięcza wiejącym tam wiatrom, dzięki którym zmienia swą formę w zależności od siły dmuchającego powietrza. Plaża przypomina również o historii Chorwacji ponieważ znajdują się na niej pozostałości rzymskiej willi, gdzie można zobaczyć chociażby ruiny... basenu!

4. Cala Tarida – Ibiza w Hiszpanii. Ibiza to nie tylko imprezy i zatłoczone kluby, ale także jedne z najbardziej naturalnych plaż. Cala Tarida zapewnia przede wszystkim niezapomniane widoki na wyglądające jak potargane skały okalające czysty, biały piasek.

5.  Sagres – Algarve w Portugalii. Ta część iberyjskiego kraju rozciąga się na setki kilometrów z wpadającymi do morza klifami, wielkim rozrzuconymi blokami skalnymi. Ta wspaniała plaża zdominowana jest dodatkowo przez górujący na wzgórzu biały fort, gdzie rozbijają się gniewne fale. Jest to jedno z ulubionych miejsc surferów.

6.  Patara – Turkusowe Wybrzeże w Turcji. Wydmy, wydmy i jeszcze raz wydmy. W taki sposób można najbardziej rzetelnie określić to niezwykłe miejsce. Złote góry piasku  kontrastują z górami. Dzięki wielu wysiłkom włożonym w ich zachowanie w stanie naturalnym, plaża Patara jest jednym z ostatnich miejsc na świecie gdzie między majem a październikiem można zobaczyć składające jaja żółwie Loggerhead'a.

7. Spiaggia Sabbie Nere – Sycylia we Włoszech. Ta zaskakująca, wulkaniczna plaża może pochwalić się oryginalnym, czarnym, lecz mięciutkim piaskiem. W przeciwieństwie do innych sycylijskich plaż, zaśmieconych i zatłoczonych, ta zakotwiczona na dalekim końcu wyspy perła olśniewa swą niezmąconą harmonią.

Która z plaż Europy jest Waszym zdaniem najbardziej urokliwa? Czekamy na opinie!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz