Najpiękniejsze plaże w Polsce - ranking

Podróże    
ocena

Nie każdy lubi odpoczywać, zwiedzając; warto więc poznać miejsca, gdzie można wygrzać się na gorącym piasku.

Najpiękniejsze plaże w Polsce - ranking

sxc.hu

Plaża w Krynicy Morskiej jest ceniona ma niezwykły klimat. Ten najbardziej popularny kurort Mierzei Wiślanej składa się z malowniczego deptaka, latarni morskiej, plaży zasypywanej bursztynami oraz stylowych budynków pochowanych za drzewami. Jest także bardzo dobre miejsce, jeśli chodzi o wycieczki i wyprawy (piesze, rowerowe czy samochodowe) po półwyspie.

Na końcu Mierzei Wiślanej znajduje się miejscowość Piaski. Spacer po tej plaży to propozycja dla tych, którzy mają dość tłumów i szukają ciszy. To jedno z tych miejsc, które nie zostało aż tak bardzo „skażone” turystyką. Dzikie plaże można także spotkać w Białogórze.

Na plażach na wyspie Wolin można podziwiać malownicze klify. Poza tym jest to teren Wolińskiego Parku Narodowego. Ciekawostkę jest także Turkusowe Jezioro w Wapnicy. Nie wspominając o niezwykłych panoramach, jakie można podziwiać z tego miejsca.

Plaża w Łebie należy do charakterystycznych miejsc. Po pierwsze, znajdują się tam ruchome piaski, czyli wydmy. Jest to teren Słowińskiego Parku Narodowego. Po drugie, przy plaży stoi pensjonat z charakterystyczną wieżą. Budowla ta ma ponad sto lat;

Warto wiedzieć, że na plaży w Jastrzębiej Górze można podziwiać piękne zachody słońca. Świnoujście ma najszerszy pas plaży, zaś największą atrakcja Sopotu jest drewniane molo. Warto także wybrać się do Trzęsacza, gdzie można zobaczyć to, co zostało z gotyckiego kościoła, znajdującego się nad brzegiem morza.

Według tygodnika „Polityka” dla rodzin z dziećmi najlepsze są plaże w następujących miastach i miejscowościach: Świnoujście, Międzywodzie, Pogorzelica, Dziwnów, Mrzeżyno – plaża wschodnia, Darłówko, Kołobrzeg – plaża zachodnia, Ustka, Sianożęty, Jastarnia, Hel, Gdańsk Sobieszewo, Sztutowo (2 km do plaży) oraz Krynica Morska.

Osobom niepełnosprawnym poleca się Ustkę, Mrzeżyno Wschodnie, Sianożęty, Sarbinowo, Jastarnię, Międzywodzie i Sopot.

Spokój i kontakt z naturą można znaleźć w Wisełce, Gąskach, Rogowie, Kołobrzegu Podczelu, Dąbkowicach, Czołpinie, Lubiatowie (kemping nad samym morzem) i Kątach Rybackich.

Naturyści powinni wybrać się na plaże w miejscowościach Dąbkowice, Rogowo, Mrzeżyno Zachodnie i Piaski.

Rewal, Dziwnów, Mrzeżyno, Dąbki, Łeba, Władysławowo, Chałupy, Kuźnica, Hel (nurkowanie do wraków), Puck, Rewa, Sopot i Krynica Morska to plaże la aktywnych i amatorów sportów wodnych.

Dla miłośników nadmorskich wypraw rowerowych najlepsze są okolice Świnoujścia, gmina Rewal oraz okolice Łeby.

Osoby starsze powinny się dobrze czuć na plażach w Świnoujściu, Kołobrzegu Wschodzie, Juracie, Sopocie i Pucku.

UWAGA!

Amatorom wędkowania tygodnik „Polityka” poleca następujące miejsca: Rogowo, Dźwirzyno, Mielno, Unieście, Ustka, Łeba i Władysławowo.

Czy macie swoją ulubioną polską plażę? Dajcie znać gdzie ona się znajduje i dlaczego wybraliście akurat to miejsce.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz