Najpopularniejsze kraje turystyczne na wakacje

Podróże    
ocena

Z jednej strony nikt nie przepada za tłumami turystów, z drugiej – każdy z nas chce zobaczyć najbardziej atrakcyjne pod względem turystycznym kraje i regiony. Nic w tym dziwnego – popularność danych miejsc wynika w dużym stopniu z ich walorów przyrodniczych, zabytków historycznych a także rozwiniętej infrastruktury i specyficznej atmosfery. Wszystkie te zalety sprawiają, że pewne kraje cieszą się większą popularnością wśród podróżujących i przyciągają rokrocznie, nawet bez względu na porę roku, miliony odwiedzających ze wszystkich stron świata. Poniżej prezentujemy listę najpopularniejszych pod względem turystycznym państw.

Najpopularniejsze kraje turystyczne na wakacje

sxc.hu

Na szczycie rankingu znajduje się Francja. Chociaż Polacy najczęściej wybierają się na urlop do Tunezji, Egiptu czy Turcji, biorąc pod uwagę wybór turystów z całego świata, kraj ten wiedzie prym jako turystyczna destynacja. Paryż czy Lazurowe Wybrzeże przyciągają podróżnych zarówno z Europy, USA jak i Japonii. Kraj ten zachwyca charakterystyczną architekturą, doskonalą kuchnią, łagodnym klimatem, górskimi szczytami Alp czy winnicami Langwedocji.

Kolejnym niezwykle popularnym wśród turystów krajem jest Hiszpania. Tutaj na odwiedzających wrażenie robią nie tylko wspaniałe widoki, ciekawe miasta i idealna podczas urlopu pogoda, lecz także sama żywiołowość i temperament mieszkańców. Nigdzie indziej ludzie nie potrafią się tak bawić i celebrować życie jak w Hiszpanii. Przy dźwiękach flamenco, popijając znakomite wino lub cava, można bezgranicznie oddać się niezaprzeczalnej magii i specyficznej atmosferze tego kraju.

ParyżFot. sxc.hu

Choć kolejne miejsce nie jest kojarzone w naszym kraju jako typowo urlopowy kraj, zasługuje ono chociaż na kilka słów ze względu na swoją międzynarodową sławę. Sama powierzchnia USA, bo o nim właśnie mowa, sprawia, że mnogość turystycznych atrakcji można by wymieniać godzinami. Specyficzny krajobraz Teksasu, region Wielkich Jezior, wybrzeże kalifornijskie – każde z tych miejsc charakteryzuje się specyficznym klimatem. Warto też wspomnieć o światowej sławy metropoliach, gdzie nie sposób się nudzić – Nowy Jork, Chicago czy San Francisco zrobią wrażenie na każdym odwiedzającym.

Spośród bardziej egzotycznych miejsc turyści upodobali sobie w szczególności Chiny. Ten kraj o wielowiekowej tradycji przyciąga wspaniałymi zabytkami i dobrą infrastrukturą, która pozwala się dostać nawet w tak odległe miejsca jak Tybet.

Wróćmy jeszcze na chwilę do Europy. Tutaj jako turystyczna mekka  wyróżniają się jeszcze Włochy – praktycznie każdy region tego kraju przyciąga historycznymi zabytkami, pięknem krajobrazu i znakomitą kuchnią. Podróżni nie pozostają też obojętni wobec Wielkiej Brytanii i Niemiec, nie można też na liście popularnych destynacji nie uwzględnić Grecji czy szczególnie lubianej przez Polaków Chorwacji, Turcji a także północno afrykańskiego Egiptu i Tunezji.

Gdybyście dysponowali odpowiednimi środkami i czasem, dokąd pojechalibyście już, zaraz, w tej chwili? :) Dajcie znać!

OCENA
3.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz