Największe atrakcje turystyczne Bułgarii

Podróże    
ocena

Bułgaria większości turystów kojarzy się z kurortami nad Morzem Czarnym. Wspaniałe plaże, połączone z wciąż niewygórowanymi cenami usług, czynią ją wyjątkowo atrakcyjnym miejscem wypoczynku. Jednak kraj oferuje również dzikie góry, narciarskie stoki i wyciszone monastyry. Jakie są najciekawsze atrakcje Bułgarii?

Największe atrakcje turystyczne Bułgarii

sxc.hu

Na niemal całym, blisko 400-kilometrowym, wybrzeżu Morza Czarnego znajdują się atrakcyjne turystycznie miasta i wioski. Najsłynniejsze kurorty położone są w południowej części rejonu, którego stolicą jest Warna. Miasto pochwalić może się nie tylko plażami, ale również wykorzystującymi wody mineralne sanatoriami, zabytkowymi rzymskimi łaźniami, muzeami i parkami. To także rozrywkowe centrum regionu, które staje naprzeciw wszelkim oczekiwaniom turystów.

Niedaleko Warny położone są słynne Złote Piaski – tłumnie odwiedzany kurort z rozwiniętą bazą hotelową, przystanią jachtową i parkiem wodnym. Na wypoczynek tutaj kierują niemal wszystkie polskie biura podróży oferujące wczasy w Bułgarii.

Jeszcze popularniejszym miejscem jest inny kurort o równie pięknej nazwie – Słoneczny Brzeg. To największe centrum turystyki Bułgarii, nazywane niekiedy „Las Vegas Wschodniej Europy”. Turystom udostępnianych jest około 600 hoteli, doskonałe kąpieliska i baza usługowa. Zabytkami i wydarzeniami kulturalnymi pochwalić mogą się pobliskie Nesebyr i Sozopol. Inne warte wyróżnienia kurorty to: słoneczny Achtopol, imprezowa Albena, oferujący piękne krajobrazy Bałczik i położony na półwyspie Nesebyr.

W stolicy kraju, Sofii, znajduje się szereg wartych zobaczenia zabytków, wśród których wymienić można zarówno kościoły, jak i cerkwie i meczety. Zwrócić uwagę trzeba na freski Cerkwi Bojańskiej, mozaiki Soboru św. Aleksandra Newskiego i ikony Bazyliki Św. Zofii. Warto skorzystać z którejś z kawiarń i przyjrzeć się życiu tego miasta.

Region Sofii to jednak nie tylko zabytki i lokale gastronomiczne. Zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści odwiedzają tłumnie Górę Witosza. Warto pospacerować wokół monastyru Dragalewskiego oraz skorzystać z wyciągu krzesełkowego do Aleko. Znajduje się tutaj najdłuższa jaskinia w kraju – Duchłata oraz źródło krasowe Żiwata woda. To najchętniej odwiedzane przez narciarzy miejsce, w którym w marcu odbywają się międzynarodowe zawody w slalomie i slalomie gigancie. Jeszcze większym ośrodkiem narciarskim jest nieodległy Borowec, który pochwalić może się najwyższymi stokami w kraju.

Największe pasmo górskie to Riła ze szczytem Musała (2925 m). W zbocza wkomponowany jest tutaj budynek Monastyru Rilskiego, który zaliczyć można do najciekawszych atrakcji Bułgarii. To duży zespół klasztorny z otoczonym krużgankami dziedzińcem. Niezwykłą atmosferę tego miejsca potęguje widok długobrodych zakonników.

Planujecie podróż do Bułgarii? Gdzie wybralibyście się w pierwszej kolejności? Wyraźcie swoją opinię w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz