Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie - informacje

Podróże    
ocena

Ogród Doświadczeń będący hołdem oddanym Stanisławowi Lemowi, to jedno z miejsce, w którym aktywny wypoczynek łączy się ze zdobywaniem wiedzy. Dotyczy ona zasad i praw rządzących światem fizyki. A jest to możliwe dzięki kilkudziesięciu urządzeniom rozmieszczonym na tym terenie. Tutaj nie będą się nudzić ani dzieci, ani dorośli, zaś wizyta w ogrodzie stanie się dowodem, że nauka fizyki może być ciekawa i wciągająca.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie - informacje

Fot. Ewelina Bednarz

Ogród Doświadczeń jest sensorycznym parkiem edukacyjnym, który powstał w 2004 roku, choć idea jego utworzenia pojawiła się już w latach dziewięćdziesiątych. Na jego terenie znajduje się ponad 50 interaktywnych instalacji na 6 ha powierzchni, umieszczonych pomiędzy krzewami i drzewami w Parku Lotników Polskich.

ogród DoświadczeńFot. Ewelina Bednarz

Zostały one stworzone w sposób, który umożliwia wykonanie określonego doświadczenia samodzielnie (chodzi o poznawanie z wykorzystywaniem wszystkich zmysłów). Można zobaczyć, jak wygląda cząsteczka wodoru i Układu Słonecznego, ogniskować dźwięki, wywołać zjawisko wiru wodnego zagrać na kamiennych cymbałach czy gongu powietrznym.

Ogród DoświadczeńFot. Ewelina Bednarz

Na terenie tego sensorycznego parku funkcjonuje sklepik, gdzie można kupić pamiątki oraz gry i zabawki edukacyjne. Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema jest organizatorem zajęć warsztatowych przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Istnieje także możliwość zorganizowania urodzin w tym miejscu.

Podczas zwiedzania ekspozycji można skorzystać z pomocy instruktorów, którzy w razie potrzeby udzielą odpowiedniej informacji. Jest to również miejsce, po którym można po prostu pospacerować po alejach i ścieżkach. Tworzą one kształt drzewa.

UWAGA!

Ogród Doświadczeń jest udostępniamy zwiedzającym od 26 kwietnia do 31 października. Na zwiedzenie ekspozycji trzeba poświecić minimum półtorej godziny. Rezerwacja telefoniczna jest wymagana w sytuacji, gdy grupa liczy powyżej 10 osób. Turyści indywidualni nie muszą wcześniej rezerwować biletów. Poza tym nie wolno tam przyprowadzać psów oraz jeździć na rowerach.

Ogród Doświadczeń

Fot. Ewelina Bednarz

Ogród Doświadczeń

Fot. Ewelina Bednarz

Byliście kiedyś w takim Ogrodzie Doświadczeń? Jakie jest Wasze zdanie na temat samej idei tworzenia tego typu ogrodów? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz