Pomysły na weekend w Polsce

Podróże    
ocena

Weekend to wystarczając czas, by zregenerować siły i nabrać ochoty do dalszej pracy. W Polsce jest wiele miejsc, które pozwolą nam odpocząć. Jeśli nie lubimy tłumów, omijajmy Kraków czy Zakopane, zmęczy nas już sama droga w tym kierunku. By odetchnąć od codziennych spraw poszukajmy w najbliższej okolicy ośrodków i miejscowości, gdzie będziemy mogli wynająć rowery, wziąć udział w spływie kajakowym czy pojeździć konno. Aktywny weekend spędzony w otoczeniu przyrody sprawi nam dużo przyjemności.

Pomysły na weekend w Polsce

photoxpress.com

Na weekendowej mapie powinien znaleźć się Poleski Park Narodowy. Park położony jest w województwie lubelskim, w polskiej części Polesia. To doskonałe miejsce dla osób lubiących wycieczki rowerowe i długie spacery. Trasy prowadzą wzdłuż jezior, torfowisk, stawów i przez lasy. W czasie wędrówki można obserwować kilkadziesiąt gatunków ptaków. W lesie spotkać można sarny, dziki, a nawet wilki. Park jest przygotowany na przyjęcie aktywnych turystów. W jego siedzibie można wynająć rowery. Przez park przebiega również szlak konny. Na terenie Parku Poleskiego znajdują się pola namiotowe. Nocleg znaleźć można także w licznych gospodarstwach agroturystycznych położonych w miejscowościach wokół parku.

Osoby lubiące bardziej górzyste tereny mogą wybrać się na weekend w Beskid Żywiecki, ale coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy sportów wodnych. Fani górskich wędrówek mają do wyboru kilka szlaków. Można pójść np. z Rajczy na Halę Lipowską albo na Rysiankę. Fani żagli mają dla siebie Jezioro Żywieckie. Sąsiedztwo gór stwarza świetne warunki do żeglowania. Na miejscu są wypożyczalnie sprzętu. W Beskidzie Żywieckim znajdzie się też coś dla rowerzystów. Trasy dla jednośladów maja różny stopień trudności. Na rozgrzewkę można przejechać się ścieżką asfaltową, a później zjechać na wąskie kamieniste dróżki. Turyści nie mają tu problemów z noclegami. Działają schroniska górskie, są pola biwakowe, pensjonaty, hotele i agroturystyka. Nocleg można znaleźć w całkiem przystępnej cenie.
weekend w Polsce

Fot. Katarzyna Olchowska

Nudzić nie będziemy się także w jednym z  największych polskich kompleksów leśnych, czyli w Borach Tucholskich. 120 tys. ha drzew robi wrażenie. Lasy to największa atrakcja borów, ale nie brakuje też wody. W Zalewie Koronowskim popływamy jachtami i kajakami. W Borach Tucholskich znajdziemy także kilka obiektów do obejrzenia. W Odrach będą to Kręgi Kamienne, czyli największe w Polsce skupisko kamiennych kręgów. Jest to prawdopodobnie cmentarzysko Gotów z I i II w. n.e. Można również odwiedzić akwedukt w Fojutowie, najdłuższy tego typu obiekt w Polsce. W Borach Tucholskich wyznaczonych jest wiele szlaków dla piechurów. Zadowoleni będą też turyści, którzy spędzają wolny czas w kajaku. Do spływów kajakowych świetnie nadaje się rzeka Brda. Osoby, które wybiorą to miejsce na weekendowy wypoczynek nie będą miały kłopotów z noclegami. Nie brakuje pensjonatów, domków letniskowych oraz pokojów do wynajęcia u leśników.

Miejsc na krótkie weekendowe wypady w Polsce nie brakuje. Wystarczy rozejrzeć się wokół, tym bardziej, że szkoda czasu na dojazdy. Zaoszczędzony czas wykorzystamy na odpoczynek.

Jak spędzacie weekendy? Wyjeżdżacie gdzieś dalej czy szukacie rozrywek w miejscu zamieszkania?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz