Rejsy wycieczkowe - czy warto?

Podróże    
ocena

Czy da się połączyć możliwość ciągłego przebywania na morzu, odwiedzania różnych ciekawych zakątków coraz to innych krajów ze sposobnością korzystania z wysokiej klasy bazy turystycznej i noclegowej? Oczywiście – taką perspektywę niosą za sobą rejsy wycieczkowe. Ten sposób spędzenia urlopu, choć jeszcze do niedawna należał do niszowych, dziś cieszy się coraz większą popularnością wśród szukających nieco mniej standardowych rozrywek i atrakcji turystów. Co więc powinniśmy wiedzieć o wycieczkowych rejsach?

Wraz z coraz większym zainteresowaniem Polaków zagranicznym wojażami, w ofertach touroperatorów zagościły już na stałe rejsy wycieczkowe. Taki sposób spędzenia urlopu proponują większe biura podróży, pojawia się też coraz więcej firm specjalizujących się tylko i wyłącznie w organizowaniu urlopu na luksusowych statkach. Decydując się na rejs wycieczkowy powinniśmy wiedzieć, że jako cel podróży wybrać możemy praktycznie każde miejsce na ziemi. Wśród Europejczyków największą popularnością cieszą się oczywiście wyprawy w basenie Morza Śródziemnego, chociaż nie brakuje też amatorów dalszych wycieczek, np. wzdłuż Wysp Kanaryjskich czy nawet Karaibów. Jeżeli chcemy zaznać niezapomnianej przygody, warto też, w  ramach możliwości finansowych, rozważyć rejs wokół Europy a nawet całego świata.

Czego możemy się spodziewać po wycieczkowym rejsie? Zapomnijmy o niewygodnych kajutach i jedynej atrakcji w postaci widoku bezmiaru wód przez okrągłą dobę. Statki wycieczkowe to luksusowe maszyny, na których znajdziemy wszelkie udogodnienia i sprzęty potrzebne w czasie wypoczynku. Podczas rejsu nie będą nudzić się zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku (na statkach korzystać bowiem można m.in. ze sportowych boisk, kortów, basenów pływackich a nawet pól golfowych) jak i amatorzy przyjemnego leniuchowania w atmosferze luksusu. Ci drudzy mają do dyspozycji profesjonalnie wyposażone gabinety masażu i spa z jacuzzi, saunami czy gabinetami piękności.

Statki wycieczkowe oferują też zróżnicowaną ofertę gastronomiczną – ich wnętrza kryją zazwyczaj kilka eleganckich restauracji specjalizujących się w przygotowywaniu dań określonych kuchni świata, lokale z przekąskami, kawiarnie i bary serwujące szeroki wybór alkoholi i bezalkoholowych koktajli. Miłośnicy rozrywkowego życia nie będą zawiedzeni różnymi imprezami i dyskotekami odbywającymi się podczas rejsu właściwie co wieczór.

Sam statek niczym nie różniłby się jednak od typowego hotelu wyższej kategorii, gdyby nie fakt, że każdego dnia mamy możliwość zawinięcia do innego portu. Nie należy bowiem zapominać, że głównym celem wycieczkowego rejsu jest zwiedzanie – i to zazwyczaj nie jednego kraju, a kilku, na których  poznanie, w innym wypadu, musielibyśmy poświęcić kilka lat z rzędu. Statki zatrzymują się zwykle w najciekawszych pod względem turystycznym portach, gdzie uczestnicy wycieczki mają okazję wyjść na ląd i poznać uroki, atrakcje i zabytki danego miejsca. W ciągu zaledwie tygodnia czy dwóch tygodni rejsu jest więc możliwość poznania różnorodnych miast o odmiennych kulturach i architekturze a także sposobność do podziwiania niezapomnianych krajobrazów.

UWAGA!

Chociaż ogrom zalet i atrakcji wycieczkowych rejsów jeszcze do niedawna był niedostępny dla przeciętnego turysty, obecnie rosnąca konkurencja firm organizujących ten rodzaj urlopu sprawia, że jego koszty zaczynają zbliżać się do tych, jakie musimy ponieść w przypadku „tradycyjnej” wycieczki zagranicznej. Nie ulega wątpliwości, że morskie podróże są spełnieniem marzeń niejednego z nas, więc planując kolejny letni wypoczynek, może warto rozważyć tego typu wyjazd.

Wybralibyście się w taki rejs? Co mogłoby Was ewentualnie zniechęcić? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz