Tanie bilety lotnicze - porady

Podróże    
ocena

Od momentu, kiedy na rynku pojawiła się mnogość dostępnych linii lotniczych, a ceny biletów zaczęły dorównywać autokarowym, przyzwyczailiśmy się do tego, żeby bilety lotnicze kupować jak najtaniej. Ceny biletów lotniczych sięgają kilku tysięcy, ale można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Jak zdobyć tanie bilety lotnicze?

Tanie bilety lotnicze - porady

sxc.hu

Jednym z czynników warunkujących cenę biletu jest jak najwcześniejsze jego zakupienie. Im wcześniej rezerwujemy bądź nabywamy bilet, tym będzie on tańszy. Warto więc zaplanować przelot odpowiednio wcześniej, wtedy spotkamy się z dużą obniżką cen, szczególnie na przeloty tanich linii lotniczych.

Tanie linie lotnicze są kolejnym sposobem na zakupienie niedrogiego biletu. W tym przypadku także najlepiej kupować bilet z wyprzedzeniem, będzie on wówczas tańszy. Natomiast tanie loty nawet w sezonie będą oferować przystępną cenę. Pamiętajmy jednak o tym, iż w przypadku tanich linii lotniczych nabędziemy bilet za niewygórowaną cenę, ale zazwyczaj rezygnując z komfortu podróżowania.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na bilecie lotniczym, lataj poza sezonem. Można wówczas nabyć bilet za mniej niż pół ceny, czasem za prawie darmo. Jeśli wybierzesz bilet na samolot tanich linii lotniczych, poza sezonem i w dodatku zaplanujesz podróż z wyprzedzeniem, możesz znaleźć wiele okazji do zakupu bardzo taniego przelotu.

Innym sposobem na zdobycie biletu za bezcen jest szukanie przesiadek. Lecąc z Polski do krajów położonych na innym kontynencie, bilet okaże się drogim zakupem. Możemy jednak sprytnie postarać się o przesiadkę. Wówczas z jednego z portów lotniczych w Polsce polecimy do jednej ze stolic europejskich, z której możemy z kolei udać się w podróż do Azji czy Ameryki. Opłata za oba bilety jest często i tak dużo niższa, niż w przypadku bezpośredniego lotu z Polski do miejsca docelowego.

Będąc klientem jednej, wybranej linii lotniczej mamy też szanse na różnego rodzaju zniżki. Jeśli często latasz i do tego zazwyczaj tą samą linią, dowiedz się o szczegółach. Może przysługuje ci zniżka, dzięki której taniej nabędziesz kolejny bilet.

Przede wszystkim jednak naucz się sprawnego wyszukiwania ofert za pomocą Internetu. Droższe i renomowane linie lotnicze też oferują wiele obniżek i promocji, chcąc zachęcić do kupowania przelotów, konkurując w ten sposób z tanimi liniami lotniczymi. Dzięki wyszukiwarce internetowej możesz znaleźć wiele ofert, dzięki którym polecisz do wybranego miejsca za niższą cenę, ale liniami o wysokim standardzie i oferującymi komfort przelotu.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =

Moja siostra namawia mnie, żebym sama kupiła sobie bilety i zorganizowała wakacje na własną rękę... ja natomiast jestem zwolenniczką organizowanych wypadów, w tym roku byłam z moja ekipa na wyjeździe organizowanym przez Party Camp i było ekstra!

~ Roksana / 2019-10-14 14:42:00
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz