Wakacje na kempingu - czy warto? Zalety, wady

Podróże    
ocena

Wiele osób uważa, że wakacje na campingu są najlepszym sposobem na spędzenie czasu z rodziną i dziećmi. Ciągłe przebywanie na łonie natury, pełen luz i swoboda a także wspólne gotowanie, zabawy i poznawanie okolicy – to niewątpliwie najważniejsze atuty tego rodzaju wyjazdu urlopowego. Przeciwnicy wakacji na campingu widzą zaś zupełnie inną stronę takiej wyprawy – narzekają na konieczność nieustannej walki z komarami, brak wygód, nocne hałasy i całkowitą zależność od pogody i warunków atmosferycznych. Nie ulega wątpliwości, że wakacje na campingu mają swoje dobre i złe strony, a najlepszym sposobem na przekonanie się o tym jest nic innego, jak wyprawa pod namiot.

Wakacje na kempingu - czy warto? Zalety, wady

sxc.hu

Jak już zostało to wspomniane wyżej, urlop pod namiotem jest znakomitym pomysłem na spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Podczas takiej wyprawy mamy okazję nie tylko odpocząć i poznać okolicę, lecz także zacieśnić relację z dziećmi. Nasze pociechy mogą się na campingu wiele nauczyć – przede wszystkim, podczas rozbijania namiotu, samodzielnego szykowania posiłków, wzniecania ogniska czy zmywania naczyń, poznają one podział obowiązków i staną się bardziej samodzielne. Tych wartości na pewno nie wyniosłyby z luksusowego hotelu, gdzie każdą naszą prośbę i życzenie spełniałby personel obiektu.

Nie można też nie wspomnieć, że wakacje na campingu są z całą pewnością najtańszym sposobem na spędzenie urlopu. Jeżeli więc nie możemy sobie pozwolić na dalekie wojaże, aby oderwać się od szarej codzienności, warto jest pojechać pod namiot choćby na weekend. Wakacje na campingu są też znakomitą okazją na polepszenie zdrowia i kondycji fizycznej. Z uwagi na fakt, iż zmuszeni jesteśmy przebywać właściwie przez całą dobę na świeżym powietrzu, z chęcią organizujemy sobie takie rozrywki jak wyprawy po lesie, granie w badmintona czy też siatkówkę. Warto też wspomnieć o tym, że przebywając pod namiotem jesteśmy zupełnie niezależni. Sami decydujemy o tym, kiedy zjemy dany posiłek, pójdziemy na plażę, wstaniemy czy pójdziemy spać. Nie ogranicza nas żaden sztywno ustalony przez biuro podróży plan wyprawy czy regulamin hotelowy.

Z drugiej strony, wyprawa na camping wielu osobom kojarzy się z licznymi niedogodnościami i trudami. Po pierwsze, wakacje pod namiotem wiążą się z koniecznością zabrania ze sobą wielu niezbędnych sprzętów jak stoliki, naczynia, kuchenka gazowa, śpiwory itd. W związku z tym, potrzebujemy samochód z odpowiednio dużym bagażnikiem, w przeciwnym razie wyprawa może być nieco męcząca. Nie każdy też lubi „tracić” słoneczny dzień na rozbijanie namiotu, dmuchanie materaców czy samodzielne przygotowywanie posiłków. Niektórzy też rezygnują z wyprawy na camping ze względów bezpieczeństwa. Obawiamy się perspektywy kradzieży, przeraża nas także prognoza pogody zapowiadająca deszcze. Jak więc zminimalizować niewygody urlopu pod namiotem?

Ważne jest przede wszystkim nasze pozytywne nastawienie. Jeżeli nie mamy ochotę sami gotować, zawsze można się przecież wybrać na tradycyjny obiad – rybkę nad morzem czy góralskie przysmaki na południu Polski. Pamiętajmy, że samo rozkładanie namiotu też nie jest takie skomplikowane i męczące, jak to się może wydawać – obecnie produkowane modele skracają tę czynność dosłownie do kilku minut. Jeżeli zaś przeraża nas perspektywa deszczowej pogody i konieczności załadowania całego samochodu niezbędnymi sprzętami – skorzystajmy z ofert biur podróży, które specjalizują się w najmie komfortowych, wyposażonych namiotów zlokalizowanych na campingach południowej Europy.

Co Was zniechęca, kiedy myślicie o wakacjach na kempingu? Podzielcie się opiniami.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz