Wakacyjna podróż - samochodem czy samolotem?

Podróże    
ocena

Przyszli wycieczkowicze zazwyczaj stają przed dylematem, która z opcji dojazdu jest optymalna - samolot czy samochód. Wydaje się, że znacznie tańszym rodzajem transporu jest samochód. Ale czy na pewno? Samolot stanowi obecnie ogromną konkurencję dla aut i co ciekawe, komfortowy lot jest o wiele tańszy aniżeli długa i męcząca podróż samochodem!

Wakacyjna podróż - samochodem czy samolotem?

sxc.hu

Wielu podróżujących wciąż nie wierzy, że podróż samolotem nie tylko jest wygodniejsza, ale i o wiele tańsza. Polacy są niezwykle przyzwyczajeni do samochodu i poświęcają wiele godzin swojego cennego urlopu na męczący dojazd do celu. Oczywiście nie można odmówić kilku istotnych zalet podróży samochodem. Jadąc autem na wakacje jesteśmy panem swojego czasu, możemy zatrzymywać się i zwiedzać kraje, przez które przejeżdżamy. Jeśli jesteśmy zmęczeni, możemy robić przerwy. Godziny spędzone w samochodzie służą również poprawie relacji rodzinnych, rozmowom, na które nie mieliśmy czasu.

Należy jednak zaznaczyć, że podróż samochodem po Europie jest niezwykle męcząca i czasem możemy jechać nawet 50 godzin! Gdy w końcu dotrzemy na miejsce, zamiast cieszyć się widokami, będziemy musieli porządnie wypocząć, a więc tracimy cenny urlopowy czas. Ponadto, za podróż autem zapłacimy o wiele więcej niż za lot samolotem. Dla przykładu, za podróż samochodem w dwie strony do Portugalii zapłacimy ok. 3000 zł (wliczając cenę za paliwo, opłaty za autostrady oraz ewentualne noclegi), dla porównania za bilety lotnicze zapłacimy nawet o kilkaset złotych mniej, a nasza podróż będzie o wiele wygodniejsza i co najważniejsze - krótsza. Zamiast 50 godzin jazdy, nasza podróż będzie trwała max 5 godzin. Zaoszczędzimy w ten sposób nie tylko czas, który możemy spędzić na plaży, ale i pieniądze.

Za pieniądze, które przeznaczymy na podróż autem, często możemy kupić zorganizowaną wycieczkę dla dwóch osób, z pełnym wyżywieniem i dobrym hotelem.

Warto zaznaczyć, że są miejsca, do których idealnie pasuje opcja „dojazd własny”. Należy tutaj wymienić - uwielbiane zresztą przez Polaków - Węgry czy słoneczną Chorwację. Tutaj faktycznie możemy jechać samochodem. Jednak, o ile trudno o wycieczkę samolotową na Węgry, to na urlop do Chorwacji możemy bez problemów lecieć samolotem. Atutem takiego wyjazdu jest korzystna cena. Odradzamy z kolei podróż samochodem do Turcji, Hiszpanii czy krajów arabskich. Powód? Zbyt długo, zbyt męcząco i zbyt drogo.

Wolicie podróżować samochodem czy samolotem? Dlaczego? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz