Wczasy dla matki z dzieckiem - gdzie jechać?

Podróże    
ocena
Mało jest organizatorów turystyki, które oferują typowy wypoczynek dla matki z dzieckiem. Najlepiej skorzystać z ofert mniejszych biur podróży, które mają bardziej indywidualne podejście, a ich konsultanci doradzą najlepsze rozwiązania i nie będą się starać sprzedać najdroższej wycieczki, a taką najbardziej dostosowaną zarówno do potrzeb matki, jak i jej pociechy.

Wczasy dla matki z dzieckiem - gdzie jechać?

photoxpress.com

Ważny jest oczywiście wiek dziecka, z którym wybieramy się na wczasy, od niego uzależniona będzie kompleksowość wycieczki. Warto zdecydować się na wyjazd do kraju, w którym warunki klimatyczne nie są zbyt ekstremalne, maluchowi trudniej będzie bowiem przeżyć duże upały czy srogie mrozy. Warto też zainteresować się higieniczną stroną danego regionu.

Wyjazd z potomkiem do Egiptu, gdzie łatwo o tzw. zemstę faraona, czyli różnorakie przypadłości żołądkowe, może okazać się pobytem spędzonym głównie w hotelowym pokoju, bądź na wizytach u lekarzy. Nie warto w ten sposób narażać malucha. Jeżeli decydujemy się na zagraniczną wycieczkę pomyślmy też o komforcie podróży. Podróż samotnej matki z dzieckiem w jadącym 34 godziny do Hiszpanii autokarze nie wróży raczej niezapomnianych wspomnień z wakacji. Często to właśnie samolot będzie najlepszą, bo najwygodniejszą i najszybszą opcją.

Ważny jest również wybór miejsca noclegowego. Wybierając hotel na wypoczynek, matka z dzieckiem powinna kierować się przede wszystkim wszelkiego rodzaju ułatwieniami dla rodziców z dziećmi. Wiele hoteli oferuje opiekę wykwalifikowanych animatorek, którym można brzydko mówiąc „podrzucić” pociechę, aby choć chwilę móc poleniuchować nad basenem, czy nad morzem niczym się nie martwiąc.

Koniecznie trzeba zwrócić jednak uwagę na to od jakiego wieku animatorki i opiekunki mogą przyjmować dzieci, ponieważ w większości przypadków jest to od 4 do 12 roku życia. Jeżeli nasz maluch jest mniejszy nie możemy niestety liczyć na ich pomoc. Jeżeli jednak łapie się na ten przedział wiekowy, możemy spokojnie zostawić go na kilka godzin w tzw. Mini Klubie, gdzie dzieciaki mają zapewnioną opiekę w wielu językach oraz gry, zabawy dostosowane do ich wieku.

UWAGA!
Warto również pobuszować w Internecie w celu otrzymania opinii innych rodziców, którzy przebywali w danym hotelu na wakacjach, aby upewnić się, że pracujące z dziećmi osoby są rzetelne i przyjazne, aby potem nie musieć martwić się w czasie urlopu. Wakacje matki z dzieckiem to bardzo dobry pomysł, który po pierwsze pozwoli rodzicowi na odrobinę odpoczynku, a maluchowi na powolne odkrywanie wielkiego świata. Taki wyjazd musi być jednak dobrze przemyślany i zorganizowany przy pomocy pracownika biura podróży, aby nie okazał się potworną męczarnią zarówno dla mamy, jak i dla dziecka.

Czy istnieje w ogóle coś takiego jak WCZASY z dzieckiem, drogie Mamy? :)

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz