Wczasy dla seniorów - gdzie jechać?

Podróże    
ocena
Wybierając się na wycieczkę w tzw. jesieni życia, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Podróże seniorów stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Wraz z podniesieniem się jakości życia polskich emerytów oraz większym otwarciem na świat (głównie dzięki telewizji, radiu, Internetowi, gdzie można zobaczyć lub posłuchać o różnych pięknych miejscach na ziemi), coraz częściej decydują się oni na coraz dalsze i bardziej egzotyczne wojaże.

Wczasy dla seniorów - gdzie jechać?

sxc.hu

Nic w tym dziwnego, mają dużo wolnego czasu, są z pokolenia, które musiało bardzo ciężko pracować na spełnienie swych zawodowych marzeń, a więc teraz chcą nadrobić czas na poznawaniu tego, co fascynujące na naszej planecie. Biura podróży proponują specjalne promocje dla seniorów, które znacznie obniżają koszty upragnionej wycieczki, przyciągając coraz więcej ludzi. Zanim jednak zarezerwujemy wymarzone wakacje, zastanówmy się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim wybór miejsca bądź kraju.

Jeżeli decydujemy się na wczasy krajowe, raczej nie powinno mieć znaczenia, gdzie się wybierzemy. Jeżeli natomiast mamy ochotę wyjechać zagranicę, dobrze przeanalizujmy przede wszystkim warunki klimatyczne danego regionu. Jeżeli senior cierpi na choroby serca, układy krążenia czy oddechowego, raczej nie wybierajmy kraju bądź okresu w ciągu roku, gdy temperatury nie spadają poniżej 50 stopni. Może się to okazać bowiem zgubne dla samopoczucia czy nawet zdrowia.

Pomyślmy również o tym, czy hotel bądź pensjonat, który rezerwujemy, posiada odpowiednie rozwiązania logistyczne dla osób nie do końca sprawnych fizycznie. Unikniemy sytuacji, w której cierpiąca np. na bóle pleców babcia będzie zmuszona wychodzić na 10 piętro po schodach bądź pokonywać codziennie 2 km w drodze na plażę. Kraj należy wybrać również pod względem tego, na co jesteśmy bardziej nastawieni: na plażowanie czy zwiedzanie. Warto też w razie tej drugiej opcji przeanalizować odległości pomiędzy konkretnymi miejscami do odwiedzenia, np. w czasie objazdu, aby nie okazało się, że osoba z problemami z krążeniem musi siedzieć przez 8 godzin dziennie w autokarze, w tej samej pozycji.

UWAGA!
Bardzo popularną destynacją dla seniorów jest Tunezja. Temperatury są przystępne, kraj znacznie mniejszy niż inne w tym rejonie, a zatem różne ciekawe elementy nie są od siebie bardzo odległe, plaże piękne, higiena jedzenia i wody bez zarzutu. Dodatkowo Tunezji od wielu lat jest jednym z pionierów w dziedzinie turystyki, co sprawia, że jej baza noclegowa jest doskonale przygotowana do wszelkiego rodzaju wymogów różnej klienteli. Wszystko zależy jednak od zainteresowań, możliwości fizycznych oraz finansowych.

Czy istnieje takie miejsce na świecie, które chcielibyście odwiedzić właśnie jesienią życia? Podzielcie się swoimi planami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz