Wczasy odchudzające - czy warto?

Podróże    
ocena
Wczasy odchudzające to przede wszystkim opcja dla tych, którzy sami nie mogą się zdecydować na zgubienie zbędnych kilogramów. Często bowiem brakuje nam wewnętrznego zaparcia, czasu czy motywacji, a wyjazd poświęcony tylko i wyłącznie na pracy nad własną sylwetką nie daje możliwości do wymigania się. Nie należy oczywiście spodziewać się cudów, ale może być to dobry początek do zdrowego, aktywnego trybu życia.

Wczasy odchudzające - czy warto?

sxc.hu

Tego typu wyjazdy często łączą jednak nie tylko pracę nad fizyczną kondycją naszego organizm, ale również nad naszym samopoczuciem. Oprócz konsultacji z dietetykiem i osobistym trenerem, możemy liczyć na opiekę psychologa, a także na różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne i odnowy biologicznej, które sprawią, że na pewno odpłynie z nas cały nagromadzony stres. Wczasowicz znajdują się zawsze w wyspecjalizowanych ośrodkach, gdzie grono specjalistów będzie pomagało nam nad sobą pracować. Każdy uczestnik turnusu otrzymuje indywidualnie przygotowany program, są jednak elementy, które będą powtarzać się u wszystkich. Jest to super metoda na to, aby znaleźć sobie partnera do codziennego joggingu czy robienia brzuszków. W dwójkę czy więcej osób znacznie łatwiej będzie się zmotywować. Dobrze na nasze samopoczucie wpłynie również fakt, iż oprócz zgubionych kilogramów, w takim ośrodku podpowiedzą nam, o ile obniżył się procentowy udział tkanki tłuszczowej w naszym ciele.

Takie dodatkowe informacje i parametry pozwolą na lepsze docenienie straconych nawet 3-4 kilogramów. A to wszystko oczywiście pod kontrolą lekarza, aby odchudzanie nie miało negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Jeżeli motywują nas widoczne efekty innych, lepiej wybrać się na grupowe wczasy odchudzające, jednak jeżeli chcemy osiągnąć jak najlepsze wyniki zdecydowanie korzystniej wyjdzie nam współpraca z indywidualnymi trenerami. Wszystko zależy od tego, jaki typ odchudzania jest dla nas najbardziej stymulujący.

UWAGA!
Ważne jest jednak również, aby pamiętać, że nawet miesięczne wakacje odchudzające nie wystarczą, aby zrzucić dużo zbędnych kilogramów, nie należy się tym demotywować. Nie należy również wierzyć we wszystkie obiecanki organizatorów, jako że każdy człowiek spala tkankę tłuszczową inaczej, nabywa masy mięśniowej itp. Ogólne założenia programu mogą więc nie dotyczyć każdego z nas, a rozbieżności mogą być całkiem spore. Tego typu pobyty należy traktować przede wszystkim jako doskonały relaks, przypomnienie sobie o tym, jak powinno wyglądać zdrowe odżywianie i aktywne spędzanie czasu, aby po powrocie do domu przełożyć te zasady na nasze życie codzienne.

Co myślicie o idei wczasów odchudzających? Strata pieniędzy czy dobry sposób dla tych, którzy mają słabą wolę? Podzielcie się z nami swoimi opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz