Wczasy sportowe - dla kogo i po co?

Podróże    
ocena
Wczasy sportowe to idealna sprawa dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić urlop. W ofertach biur podróży (często jednak tych niezbyt znanych, specjalizujących się np. tylko w wyprawach sportowych bądź w konkretnej destynacji) pojawiają się oferty wyjazdów kajakowych, siatkarskich, piłkarskich, surfingowych, jeździeckich.

Wczasy sportowe - dla kogo i po co?

sxc.hu

Generalnie nie ma takiej dyscypliny sportowej, która w jakimś kraju nie byłaby powszechnie uprawiana, a panujące tam warunki nie zachęcałyby do przyjazdu. Zaletą wyboru wycieczki zorganizowanej na wczasy sportowe jest to, że nie musimy martwić się o całą stronę organizacyjną.

wczasy sportoweFot. sxc.hu

Przede wszystkim dotyczy to sportów, do uprawiania których potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. O tyle, o ile piłkę do siatkówki jest dość łatwo zabrać ze sobą w samolocie, to przewiezienie zagranicę sprzętu do golfa wymaga już trochę większego główkowania. Wybierając wycieczkę zorganizowaną, nie musimy się o to martwić, to biuro podróży odpowiada z zapewnienie nam odpowiednich narzędzi do uprawiania wybranego sportu. Zmniejsza to również często koszty, gdyż dopłaty za nadbagaż potrafią być wręcz kolosalne, a touroperatorzy współpracują z lokalnymi wypożyczalniami co pozwala im na negocjowanie atrakcyjnych cen, na które indywidualny klient nigdy nie mógł by liczyć.

Wadą tego typu rozwiązanie jest jednak oczywiście niemożność korzystania z własnego, niezawodnego sprzętu, a czasem przyzwyczajenie się do nowych rzeczy może zabrać nawet kilka dni. Tak może być bowiem np. ze sprzętem narciarskim, zwłaszcza z butami, które są dostosowane do każdej osoby. Zaletą wczasów sportowych będzie również możliwość poznania wielu interesujących osób pasjonujących się tym samym sportem, który jest naszym hobby. Daje to możliwość wymiany doświadczeń, umiejętności, trików i technik, generalnie nauczenia się nowych rzeczy, a także znalezienia partnerów na sportowe zawody czy spotkania w Polsce.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz