Wirtualne Muzea w Polsce

Podróże    
ocena

W dobie XXI wieku nie trzeba wcale pojechać do muzeum, aby je zwiedzić. Wystarczy wejść na jego stronę Internetową. Oczywiście nie można porównywać takiej wizyty z prawdziwym zwiedzaniem. Jednak z drugiej strony - technika sprawia, że w ten sposób można sprawdzić, czy rzeczywiście chcemy zwiedzić dane miejsce.

Wirtualne Muzea w Polsce

sxc.hu

Przeglądając strony Interentowe muzeów, można zauważyć, że pojęcie wirtualne posiada dwie intepretacje. Po pierwsze, na stronie umieszcza się fotograficzną dokumentację eksponatów, zdigitalizowane dokumenty czy szczegółowe informacje dotyczące określonej tematyki.

Po drugie, na stronie Internetowej zaprasza się do wirtualnej wizyty, czyli umieszca się filmy lub zdjęcia. Natomiast interanuta wybierając strzałkę (np. umieszczoną na zdjęciu), decyduje, gdzie pójdzie/ przemieści się dalej. Prezentacje te wzbogacone są informacjami, dotyczącymi „zwiedzanego” obiektu czy ścieżką dźwiękową.

UWAGA!

Oto lista muzeów, które można zwiedzić bez potrzeby wychodzenia z domu: Muzeum w Chorzowie www.kustosz.com.pl/muzea/chorzow/m-chorz.htm Muzeum Narodowe w Gdańsku www.muzeum.narodowe.gda.pl Muzeum w Gliwicach www.gliwice.pl/kultura/muzeum.html Muzeum Narodowe w Kielcach www.kielce.uw.gov.pl./muzeum Muzeum Zamoyskich w Kozłówce www.muzeumkozlowka.lublin.pl Bunkier Sztuki, Kraków www.modulus.com.pl/bunkier Muzeum Historii Fotografii w Krakowie www.mhf.krakow.pl Muzeum Narodowe w Krakowie www.muz-nar.krakow.pl Pałac Sztuki w Krakowie www.palac-sztuki.krakow.pl Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie www.cyf-kr.edu.pl/wawel/index.htm Muzeum Sztuki w Łodzi www.muzeumsztuki.lodz.pl Muzeum Zamkowe w Malborku www.zamek.malbork.com.pl Muzeum Narodowe w Poznaniu mnp.info.poznan.pl/Culture/Museums/National.html Muzeum Zamkowe w Pszczynie www.muzeum.pszczyna.top.pl Muzeum w Rybniku www.muzeum.rybnik.pl Muzeum Narodowe w Szczecinie www.muzeum.szczecin.pl Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku www.mars.slupsk.pl/mps Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie csw.art.pl Muzeum Narodowe w Warszawie www.mnw.art.pl

Zwiedzaliście kiedyś wirtualne muzea? Uważacie, że takie muzea mają szanse wyprzeć te tradycyjne? Czekam na Wasze opinie w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Zdecydowanie najlepsze muzeum w sieci to www.zabytkoweinstrumenty.blog.pl POLECAM!!!

~ / 2012-11-20 19:22:44
oceń komentarz: (0) (0)

Zapomnieliście o najlepszym muzeum w sieci: www.zabytkoweinstrumenty.blog.pl POLECAM!!!

~ / 2012-11-20 19:23:43
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz