Podróże Wolsztyn - atrakcje

Wolsztyn – atrakcje

-

Organizatorem imprezy jest parowozownia w Wolsztynie. Została ona zbudowana w 1907 roku. Jest najstarszym tego rodzaju obiektem w Polsce. Obecnie posiada również największą kolekcję lokomotyw parowych. Jedną z najbardziej znanych jest parowóz o uroczej nazwie „Piękna Helena”, który nadal kursuje na trasie, ciągnąc osobowe wagony. Przy parowozowni działa także muzeum, w którym można podziwiać ekspozycje związane z kolejową tematyką. Do sentymentalnych rarytasów należy m. n. zastawa stołowa z słynnego pociągu o nazwie Wars.

W trakcie trwania imprezy można wybrać się na przejażdżkę pociągami, które ciągną wspomniane parowozy oraz dokładnie się im przyjrzeć. Zdarza się również, że w czasie parady parowozów można zobaczyć miłośników kolejnictwa w strojach z epoki, gdy kursowały parowozy.

W tym roku (2011) zaprezentowało się 11 parowozów pochodzących z trzech krajów, czyli – Polski, Czech oraz Niemiec. Do Wolsztyna przyjechała m.in. jedna z najstarszych, bo licząca sobie aż 99 lat. lokomotywa z Chabówki. W Parowozowni odbyło się widowisko „Światło, Dźwięk, Para Show”, czyli pokazy lokomotyw w stylu artystycznym przy wykorzystaniu elementów zawartych w tytułowym haśle. Kursowały trzy pociągi retro, zaś chętni mogli przejechać się w kabinie maszynisty. Oprócz tego można było za darmo zwiedzać stałą ekspozycję muzealną, czasową wystawę plac plastycznych oraz wziąć udział w koncertach i występach artystycznych.

Uwaga!

Udział w imprezie jest zawsze bezpłatny, ale trzeba się liczyć z tym, że można mieć poważne problemy ze znalezieniem miejsca do zaparkowania samochodu. Należy również pamiętać, że impreza ta odbywa się zawsze w długi majowy weekend. I najczęściej jest jednym z najważniejszych wydarzeń Dni Wolsztyna.

Byliście kiedyś w Wolsztynie? Co jeszcze warto według Was zobaczyć przy okazji wycieczki w to miejsce? Zapraszam do wypowiadania się w komentarzach.

Poprzedni artykułDinoparki w Polsce
Następny artykułParki linowe w Polsce
Małgorzata Łyczak

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Chusta do noszenia dziecka – sposoby wiązania

Chusty to wygodny, bezpieczny i nietrudny sposób na przemieszczanie się z noworodkiem, niemowlęciem czy małym dzieckiem - ale także okazja, by być blisko z maluszkiem, który najlepiej czuje się przytulony do rodzica.

Jak radzić sobie z dolegliwościami w ciąży?

Ciąża jest zawsze dużym obciążeniem dla organizmu przyszłej mamy. Całe jej ciało podporządkowane jest rozwijającemu się małemu człowiekowi. Nierzadko organizm wysyła sygnały o intensywnej pracy hormonów oraz o poszerzaniu przez dziecko swojego terytorium w maminym brzuchu. W efekcie pojawiają się przeróżne dolegliwości.

Zobacz też

Metody na lepsze zapamiętywanie

Metod zapamiętywania wiersza jest wiele. Pewnie każdy ma swój wypróbowany sposób, najczęściej używany. Niektórzy „wkuwają” wiersz na pamięć, powtarzając go niezliczoną ilość razy. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że chwilowy przestój w momencie mówienia wiersza w wielkiej chwili, skutecznie uniemożliwi dalszą deklamację. Warto więc skorzystać z innych sposobów.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: