Wrocławski Rower Miejski - co to jest?

Podróże    
ocena

W krajach Europy Zachodniej stający na ulicy rower miejski, które każdy może pożyczyć, a następnie po dojechaniu do celu oddać je jest standardem. W Polsce takie systemy komunikacyjne, które mają ułatwić przemieszczanie się, są nowinką turystyczną.

Wrocławski Rower Miejski - co to jest?

sxc.hu

Do niewielkiej grupy polskich miast umożliwiających korzystanie z takiego systemu dołączył Wrocław. Od czerwca w tym mieście działa Wrocławski Rower Miejski. Nic dziwnego, że wzbudza ogromne zainteresowanie, gdyż umożliwia sprawne oraz szybkie przemieszczanie się po mieście. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą wypożyczać rowery. Godzina korzystania z tego środka komunikacji kosztuje 2 do 4 zł . Jeżeli jednak zwrócimy rower w ciągu 30 minut, wówczas nie ponosimy żadnych kosztów.

Pod nazwą Wrocławski Rower Miejski kryje się sieć wypożyczalni rowerów. Do dyspozycji zainteresowanych przygotowano 140 rowerów. Każdy z nich jest wyposażony w koszyk, oświetlenie, błotniki, przerzutki, dzwonek osłonę łańcucha czy opony, które trudno przebić. Mają one grafitowy kolor. Rowery będą się znajdować na 17 specjalistycznych miejscach parkingowych. Każde z nich posiada panel obsługujący ten system komunikacji miejskiej. Jeśli chodzi o ilość rowerów na jednym parkingu, to będzie ich od kliku do kilkunastu. Warto zaznaczyć, że wypożyczony rower można oddać na dowolnej stacji. Istnieje możliwość sprawdzenia dostępności rowerów na 17 stacjach czy jego zarezerwowania lub parkingu na krótki okres czasu.

Obsługa nie należy do skomplikowanych.

1. Po pierwsze, należy dokonać rejestracji na stronie www.nextbike.pl, podając swoje dane, akceptując regulamin (oplata rejestracyjna 1 zł). Istnieje możliwość założenia osobistego konta również na stacji, korzystając bezpośrednio z terminalu.

2. Po dokonaniu tych formalności należy wcisnąć przycisk „Wypożycz”.

3. Po zalogowaniu otrzymujemy się SMS-em do zainteresowanej osoby wysyłany jest kod do zamka szyfrowego w zapięciu rowerowym. Jeden użytkownik jednorazowo może wypożyczyć maksymalnie cztery rowery.

UWAGA!

System wrocławski jak na razie posiada wiele pozytywnych opinii. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Władze miasta planują zwiększyć liczbę stacji oraz ilość rowerów, które będzie mina pożyczać. W porównaniu z krakowskimi rowerami miejskimi ten system charakteryzuje się uproszczoną procedurą zakładania konta.

Korzystaliście kiedyś z Wrocławskiego Roweru Miejskiego? Czy uważacie, że wprowadzenie takiego rozwiązania to dobry pomysł? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz