Wycieczki objazdowe dla singli - czy warto?

Podróże    
ocena
Podróżowanie, kiedy jesteśmy singlem, ma swoje oczywiste wady i zalety, jednak kiedy od kilku lat stało się bardziej popularne, lista minusów z nim związanych znacznie się skurczyła. Przede wszystkim - podróżowanie samotnie wiąże się często z wyższymi kosztami.

Wycieczki objazdowe dla singli - czy warto?

photoxpress.com

Wybierając opcję wycieczek objazdowych, trzeba liczyć się z dopłatą dla singli do pokoju jednoosobowego we wszystkich hotelach na trasie objazdu. W zależności od standardu obiektu taka dodatkowa opłata może wynieść 100, a nawet 1000 zł za jedną noc. W przeciętnej formule będzie to jednak koszt około 500 zł za cały wyjazd. Single muszą liczyć się również z tym, że chcąc skorzystać z programu wycieczek fakultatywnych czy dodatkowych wyjść, należy przekonać chociaż kilku innych uczestników wyprawy do swych pomysłów, gdyż biura zazwyczaj nie chcą organizować ekstra wypadów dla mniej niż 3 osób. Wyższe mogą być również koszty zwiedzania odwiedzanych miejsc na własną rękę, w standardowym programie. Np. wieczorny wyjazd do centrum miasta wiązać się będzie z wysoką opłatą za taksówkę, która zamówiona w kilka osób byłaby dużo tańsza, ze względu na możliwość podzielenia kosztów.

Z drugiej jednak strony, będąc singlem można znacznie więcej zobaczyć i skorzystać z wyjazdu na pełny gwizdek. Nie jest się w żaden sposób ograniczonym przez przyjaciół czy rodzinę, która może mieć czasem zupełnie inną wizję poznawania nowych miejsc. Można poruszać się bez żadnego skrępowania, wracać do hotelu o dowolnej godzinie. Podróżując samotnie, człowiek otwiera się również na innych, gdyż jego społeczna natura będzie go popychać w kierunku nawiązywania znajomości z innymi uczestnikami objazdu. Można w ten sposób poznać świetnych towarzyszy podróży, a może i nawet przyjaciół na całe życie.

Chcąc uniknąć samotności, łatwiej nawiązywać kontakty i wychodzić z inicjatywą wspólnego posiłku czy wieczornego wypadu niż w sytuacji, gdy od samego początku do końca dysponuje się „współ-wycieczkowiczami“. W krajach południowych single są również bardzo życzliwie traktowani przez tubylców, a wchodzenie w interakcje z lokalną ludnością jest znacznie ułatwione. Będąc samemu bez większego problemu można w Maroku, Tunezji czy Egipcie zostać zaproszonym na kawę, herbatę czy nawet obiad. Pozwala to często na odkrycie prawdziwej kultury i lokalnej tradycji czy zwyczajów.

UWAGA!
Pamiętać należy jednak, iż w singielskim podróżowaniu trzeba zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania, aby nie popaść w tarapaty. Ważna jest zatem intuicja i dobra znajomość podróżniczych reguł, a także umiejętność posługiwania się chociaż dwoma językami obcymi, które ułatwią nawiązywanie kontaktów, pomogą w rozwiązywaniu problemów, a także podniosą poziom samodzielności singla wybierającego się na wycieczkę objazdową.

Wybralibyście się na wyjazd dedykowany singlom? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz