Wyjazd na narty - na co zwrócić uwagę?

Podróże    
ocena

W końcu doczekaliśmy się śnieżnego puchu, miłośnicy białego szaleństwa z pewnością są zachwyceni wizją szusowania po stokach. Nadszedł odpowiedni czas, by zaplanować swój zimowy wypoczynek i wyjazd na narty. Aby wyprawa była udana i - przede wszystkim - bezpieczna, warto zastosować się do kilku cennych wskazówek. Radzimy na co należy zwrócić uwagę, by wszystko szło po naszej myśli.

Wyjazd na narty - na co zwrócić uwagę?

photoxpress.com

Nawet jeśli zdecydujemy się na wyjazd zorganizowany, nie zwalnia nas to z obowiązku sprawdzenia i dopytania o istotne szczegóły.

W tym miejscu warto nadmienić, że najważniejsze są oczywiście same stoki, konieczne jest zasięgnięcie informacji o przygotowaniu stoków do użytku. Dokładnie czytajmy ofertę, sprawdźmy w jakiej odległości od stoków znajduje się nasz hotel czy pensjonat i czy ewentualne dojazdy są wliczone w cenę. To uchroni nas przed rozczarowaniem i dodatkowymi kosztami.

Kolejną istotną kwestią jest sprawdzenie czy w pobliżu istnieje wypożyczalnia sprzętu, będzie to  ważne dla osób, które nie posiadają swoich nart czy snowboardu. Warto także rozeznać się w cenach i porównać, czy tygodniowe korzystanie z wypożyczalni nie wyniesie nas tyle samo co zakup nowego czy używanego sprzętu. Osoby, które dopiero zaczynają uprawiać sporty zimowe i jeszcze nie do końca radzą sobie na stoku, mogą - a nawet powinny - skorzystać z oferowanych kursów nauki jazdy na nartach czy snowboardzie.

Jeśli planujemy zimowy wyjazd z dziećmi powinniśmy wybrać ofertę, która uwzględnia atrakcje dla naszych najmłodszych. Warto poszukać także mini-stoków, na których dzieci mogłyby nie tylko uczyć się jazdy na nartach, ale także poszaleć na sankach i porzucać się śnieżkami.

Planując wyjazd na narty nie możemy zapomnieć o odpowiednim ubraniu. Pamiętajmy, że tu zwykłe ciepłe spodnie czy kurtka nie wystarczą i szybko przyczynią się do wychłodzenia organizmu. Koniecznie zapakujmy odzież przeznaczoną do uprawiania sportów zimowych, koniecznością jest także zabranie wygodnych śniegowców. Z pewnością przydatny okaże się także termos, do którego nalejemy ciepłą herbatę.

Bagatelizowanym często elementem wyjazdów tego typu jest wykupienie ubezpieczenia, podczas gdy jest ono niezwykle ważne, zwłaszcza podczas zimowego urlopu. Na nartach czy snowboardzie o wiele łatwiej o kontuzję. Ubezpieczenie wiąże się co prawda z dodatkowymi kosztami, ale warto się nad tym dłużej zastanowić.

Wyjazd na narty to świetna okazja, by docenić uroki zimy i dać się unieść białemu szaleństwu. O każdy szczegół warto pytać konsultanta w biurze podróży, by uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

UWAGA!

Pamiętajmy także, że górskie szczyty potrafią być groźne i należy zachować umiar, nie lekceważmy ostrzeżeń synoptyków i słuchajmy rad GOPR-owców. Jeśli zastosujemy się do wszystkich poleceń, jedyne, co musimy zrobić to cieszyć się chwilą i zadbać o dobre samopoczucie!

Jak często jeździcie na narty? W jakie góry zazwyczaj się wybieracie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz