Wyspy Kanaryjskie - którą wybrać?

Podróże    
ocena
Istnieje pięć głównych wysp w archipelagu Wysp Kanaryjskich, a także szereg mniejszych. Główne z nich to La Palma, Teneryfa, Fuerteventura, Lanzarote i Gran Canaria.

Wyspy Kanaryjskie - którą wybrać?

sxc.hu

Wyspy są zbudowane ze skał wulkanicznych, a wszystkie są uważane za obszary naturalnego piękna, które w wielu miejscach jest chronione. Mówi się, że ich nazwa pochodzi od świergoczących ptaszków, które zamieszkiwały te wyspy, w czasach gdy przybyli na nie Hiszpanie. La Palma jest nadal stosunkowo dziewiczą wyspą, ale ma znacznie wilgotniejszy klimat niż jej sąsiadki. Oferuje turystom szansę na względnie spokojne wakacje bez tłumów, które gromadzą się na innych wyspach. Jednak nieco mniej słoneczny klimat może odstraszać amatorów upałów. Cicha, głównie nieskomercjalizowana, relaksacyjna, ale z ograniczonym wyborem dotyczącym biletów lotniczych czy zakwaterowania, jest doskonała dla podróżujących bardziej niezależnie.

Wyspy KanaryjskieFot. sxc.hu

Teneryfa i Gran Canaria są to bardzo żywe obszary turystyczne, a niektóre ośrodki szczycą się bujnym życiem nocnym. Powinny zostać wykluczone przez tych, którzy szukają ciszy i relaksującego wypoczynku, mimo, że istnieje kilka miast, które są spokojne i oferują smak tradycyjnego stylu życia wyspy. Gran Canaria ma wiele parków, które są idealne dla tych, którzy lubią wakacje spędzone na pieszych wędrówkach i spacerach. Ze względu na sporą popularność wśród turystów, te dwie wyspy są najłatwiej dostępne, ze względu na rozbudowaną sieć połączeń lotniczych, w tym tanich linii. Znajduje się tu mnóstwo kurortów, ekskluzywnych hoteli i restauracji. Jest to dobre miejsce dla tych, którzy planują zorganizowane przez biuro podróży wakacje. Fuerteventura ma jedne z najlepszych plaż na Wyspach Kanaryjskich. Niewiele jest klubów, ale wielu ludzi, którzy przyjeżdżają na wyspę po prostu odpocząć w zimowym słońcu. Są tu również genialne warunki do uprawiania sportów wodnych, a więc dla tych, którzy lubują się w aktywnym spędzaniu urlopu.

Gomera również nie została jeszcze zadeptana przez turystów, lecz prawdopodobnie niedługo się to odbędzie, więc warto odwiedzić ją jako pierwszą, aby zobaczyć niesłychane, księżycowe krajobrazy. Wszystkie wyspy mają coś do zaoferowania tym, którzy lubią sporty wodne, od surfowania do nurkowania i połowów dalekomorskich, znajdzie się coś dla każdego.

UWAGA!
Rodziny z dziećmi nie będą także zawiedzione, gdyż istnieje wiele parków rozrywki i innych atrakcji. Wszystkie wyspy mają również dobre hotele i sklepy, a więc tych, którzy chcą zakosztować odrobinę shoppingowej terapii na wakacjach będą mieć do tego wiele okazji.

Byliście kiedyś na "Kanarach"? Jakie są Wasze wrażenia? Podzielcie się nimi!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz