Zakupy grupowe - podróże. Czy warto z nich korzystać?

Podróże    
ocena
Wraz z pojawieniem się zakupów grupowych, pozwalających na nabycie niektórych produktów oraz usług za naprawdę małe pieniądze, rynek turystyczny uległ sporemu wywróceniu do góry. Kiedyś bowiem to biura podróży i tanie linie lotnicze były monopolistami w kwestii tanich wyjazdów, swoimi ofertami last minute oraz first minute (czyli rezerwacjami dokonywanymi bardzo wcześnie albo w ostatniej chwili) oferowały możliwość naprawdę taniego wyjazdu na wakacje.

Zakupy grupowe - podróże. Czy warto z nich korzystać?

sxc.hu

Teraz jednak pojawiły się portale internetowe proponujące tzw. zakupy grupowe, gdzie za równie niewielkie pieniądze można nabyć ciekawy wyjazd zagraniczny. Wszyscy znamy potentata zakupów grupowych czyli Groupona, podróżnicze zakupy grupowe proponują jednak również MyDeal Podróże, Gruper Podróże oraz Citeam Wakacje. Idea narodziła się około dwa lata temu i w bardzo szybkim tempie stała się popularnym sposobem na zakup praktycznie wszystkiego!

Jest to model zakupów, który polega na zorganizowaniu jednorazowych promocji i oferowaniu rozmaitych usług z bardzo dużym rabatem (co najmniej 50%). W ten sposób sprzedawana usługa rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Ze względu na bardzo atrakcyjną cenę, usługodawcy mają możliwość dotarcia do coraz większej liczby odbiorców, otrzymując praktycznie darmową reklamę, a portal internetowy (czyli np. Groupon) zarabia niemałe pieniądze na pośrednictwie.

Pobyty i wyprawy podróżnicze również opanowały zakupy grupowe. Od początku tego sezonu, sam serwis MyDeal.pl sprzedał w sumie wyjazdy o łącznej wartości 1,5 mln zł! Ciężko się dziwić tym wynikom, jeżeli na stronach zakupów grupowych możemy upolować takie okazje jak  tydzień pobytu z dojazdem, bez wyżywienia w Czarnogórze za 672 zł, zamiast 1350 zł. Czy np. wypad do Zakopanego dla 4 osób z zakwaterowaniem w komfortowym apartamencie za 575 zł, zamiast 1150 zł.

Najlepiej sprzedają się pobyty hotelowe, loty itp. czyli generalnie pojedyncze elementy oferty turystycznej, a nie całe pakiety. Jeżeli coś nas jednak zainteresuje, decyzję należy podjąć natychmiastowo, bo nasza wymarzona oferta może zniknąć, gdyż zostanie wyprzedana czasem w czasie kilku godzin. Z zakupów grupowych mogą zatem korzystać osoby, które mogą spontanicznie poprosić o urlop lub które go brać nie muszą i w ciągu kilku dni spakować walizki i wyjechać.

Trzeba również liczyć się z pewnymi ograniczeniami, dokładnie czytać zawartość oferty. Zwróćmy uwagę np. czy zakupiony voucher hotelowy nie może być wykorzystany tylko w konkretnych datach lub np. poza weekendami. Czy bilet lotniczy ma w cenę wliczony bagaż, a może trzeba za niego dodatkowo zapłacić? Pamiętajmy, że nic na świecie nie jest za darmo, organizatorzy turystyki chcą na wszystkim zarobić, więc strzeżmy się przed tym, co napisane jest drobnym drukiem.

Korzystaliście kiedyś z zakupów grupowych, jeśli idzie o podróże? Jakie macie w tej kwestii doświadczenia?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz