Jak znaleźć pracę za granicą bez znajomości języka?

Praca za granicą    
ocena
Czy nie znając języka mamy szansę znaleźć pracę za granicą? Jak w ogóle szukać pracy w obcym kraju? Jakich ofert należy się wystrzegać, a o czym nie można zapomnieć jeszcze przed wyjazdem?

Jak znaleźć pracę za granicą bez znajomości języka?

photoxpress.com

Czy łatwo znaleźć pracę bez znajomości języka?

W Internecie ofert pracy dla osób nie znających języka można znaleźć bardzo dużo. Nieznajomość języka wiąże się jednak najczęściej z niższym wynagrodzeniem i brakiem ofert dla niektórych zawodów, np. sprzedawcy, kelnera, do których wykonywania konieczna jest umiejętność komunikacji. Oferty pracy, w których nie jest wymagana znajomość języka, dotyczą najczęściej branży rolniczej i zawodów nie związanych bezpośrednio z obsługą klienta. Jest to na przykład: praca przy taśmie, w szklarniach i sadach owocowych, przy zbieraniu warzyw oraz owoców sezonowych, a także sprzątanie w hotelach i restauracjach. Poza pracą sezonową praca bez znajomości języka oferowana jest również fachowcom z doświadczeniem zawodowym.

Na co uważać podczas wyjazdu?

Należy pamiętać, że bez znajomości języka jesteśmy bardziej narażeni na ryzyko nieuczciwości ze strony potencjalnego pracodawcy. Przy poszukiwaniu pracy przede wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Ze szczególną ostrożnością należy zatem podchodzić do ofert, w których proponuje się wyjątkowo atrakcyjne wynagrodzenie, odbiegające od stawek obowiązujących za podobny rodzaj pracy. Osobom nie znającym języka poleca się szukanie pracy poprzez znajomych zamieszkujących w kraju, do którego się wybierają. Należy wystrzegać się również płacenia za znalezienie pracy, gdyż wiąże się to z ryzykiem oszustwa.

O co należy zadbać przed wyjazdem?

Przed wyjazdem koniecznie należy podać bliskim adres zamieszania za granicą oraz dane pracodawcy i sposób kontaktu. Ponadto wyjeżdżając i jednocześnie nie posługując się językiem obcym należy liczyć się z przymusem zaznajomienia się z nim przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Co sądzicie o pracy za granicą bez znajomości języka? Czekamy na Wasze opinie.

Źródło:
1. Praca w Holandii bez znajomości języka – ogrodnictwo, Europejski Portal Pracy, dostępny w Internecie: www.hrc.pl/index.php?dzid=119&did=1397.
2. Praca za granicą bez znajomości języka, cvguru.pl, dostępny w Internecie: cvguru.pl/praca-za-granica-bez-znajomosci-jezyka/.
3. Praca bez znajomości języka, praca.newsweek.pl, dostępny w Internecie: praca.newsweek.pl/rynek-pracy/praca-za-granica/praca-bez-znajomosci-jezyka.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Polecam zajrzeć tutaj: WSZYSTKIE OFERTY PRACY NIEMCY: http://niemcy.jober.pl OFERTY PRACY BEZ WYMAGANEGO JĘZYKA: http://niemcy.jober.pl/?language_id=-1 OFERTY PRACY BEZ DOŚWIADCZENIA: http://niemcy.jober.pl/?experience_id=-1 OFERTY PRACY Z ZAKWATEROWANIEM: http://niemcy.jober.pl/?type_id=8

~ Adam / 2015-09-10 22:30:45
oceń komentarz: (2) (0)