Praca za granicą Jak znaleźć pracę za granicą bez znajomości języka?

Jak znaleźć pracę za granicą bez znajomości języka?

-

Czy łatwo znaleźć pracę bez znajomości języka?

W Internecie ofert pracy dla osób nie znających języka można znaleźć bardzo dużo. Nieznajomość języka wiąże się jednak najczęściej z niższym wynagrodzeniem i brakiem ofert dla niektórych zawodów, np. sprzedawcy, kelnera, do których wykonywania konieczna jest umiejętność komunikacji. Oferty pracy, w których nie jest wymagana znajomość języka, dotyczą najczęściej branży rolniczej i zawodów nie związanych bezpośrednio z obsługą klienta. Jest to na przykład: praca przy taśmie, w szklarniach i sadach owocowych, przy zbieraniu warzyw oraz owoców sezonowych, a także sprzątanie w hotelach i restauracjach. Poza pracą sezonową praca bez znajomości języka oferowana jest również fachowcom z doświadczeniem zawodowym.

Na co uważać podczas wyjazdu?

Należy pamiętać, że bez znajomości języka jesteśmy bardziej narażeni na ryzyko nieuczciwości ze strony potencjalnego pracodawcy. Przy poszukiwaniu pracy przede wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Ze szczególną ostrożnością należy zatem podchodzić do ofert, w których proponuje się wyjątkowo atrakcyjne wynagrodzenie, odbiegające od stawek obowiązujących za podobny rodzaj pracy. Osobom nie znającym języka poleca się szukanie pracy poprzez znajomych zamieszkujących w kraju, do którego się wybierają. Należy wystrzegać się również płacenia za znalezienie pracy, gdyż wiąże się to z ryzykiem oszustwa.

O co należy zadbać przed wyjazdem?

Przed wyjazdem koniecznie należy podać bliskim adres zamieszania za granicą oraz dane pracodawcy i sposób kontaktu. Ponadto wyjeżdżając i jednocześnie nie posługując się językiem obcym należy liczyć się z przymusem zaznajomienia się z nim przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Co sądzicie o pracy za granicą bez znajomości języka? Czekamy na Wasze opinie.

Źródło:
1. Praca w Holandii bez znajomości języka – ogrodnictwo, Europejski Portal Pracy, dostępny w Internecie: www.hrc.pl/index.php?dzid=119&did=1397.
2. Praca za granicą bez znajomości języka, cvguru.pl, dostępny w Internecie: cvguru.pl/praca-za-granica-bez-znajomosci-jezyka/.
3. Praca bez znajomości języka, praca.newsweek.pl, dostępny w Internecie: praca.newsweek.pl/rynek-pracy/praca-za-granica/praca-bez-znajomosci-jezyka.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak samemu zrobić zaproszenie na Komunię?

Jeśli dotychczas nie próbowałaś samodzielnie wykonać zaproszenia, być może przekonają cię do tego wskazówki, którymi chętnie się podzielę. Moc ręcznie robionych zaproszeń polega na tym, że zaproszona osoba, widząc jak wiele dodatkowej pracy włożyłaś w to, aby ją zaprosić, wie, że naprawdę zależy ci na jej obecności. Takiemu zaproszeniu po prostu nie sposób odmówić.

Jak rozmawiać z nastolatkiem o polucjach?

Jeśli jesteś rodzicem dorastającego chłopca, zapewne wiesz, że w okresie dojrzewania zachodzą w jego ciele liczne zmiany, między innymi w sylwetce, w głosie czy w owłosieniu. Jest to dla niego trudny czas, często niezrozumiały, obciążony silnymi emocjami. O ile wiele zmian fizycznych zauważy również u rówieśników, o tyle polucje nocne są zwykle wielką niewiadomą, a mokre plamy na prześcieradłach pojawiające się nawet co noc, wzbudzają niepokój. Gdy ty zobaczysz ślady zmazy na prześcieradle lub syn się z nich zwierzy, nie panikuj! Jesteś jednym z wielu rodziców, którzy muszą zmierzyć się w tym tematem.

Zobacz też

Babeczki serowe – przepis

Wypieki z dodatkiem białego twarogowego sera należą do jednych z moich ulubionych. I nie mówię tu tylko o tradycyjnym serniku z dodatkiem brzoskwiń lub rodzynek, ale także o drożdżowych bułeczkach wypełnianych serem czy kruchych rogalikach z tym samym nadzieniem. Doskonałym urozmaiceniem słodkich wypieków z dodatkiem twarożku są słodkie i kruche babeczki.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: