Zarobki na Malcie

Praca za granicą    
ocena
W 2014 r. wynagrodzenie minimalne na Malcie wynosiło 718 euro, czyli było prawie dwukrotnie wyższe niż w Polsce (387 euro).

Zarobki na Malcie

www.freeimages.com

Malta przystąpiła do Unii Europejskiej dokładnie tego samego dnia, co Polska, czyli 1 maja 2004 r. Nie od razu jednak otworzyła swój rynek pracy dla wszystkich państw członkowskich. Dopiero od 2011 r. Polacy nie muszą starać się o pozwolenie, aby móc legalnie pracować w tym kraju.

Najwięcej ofert pracy na Malcie można znaleźć w okresie wakacyjnym. Wówczas pracodawcy poszukują m.in. recepcjonistów, pokojówek, kucharzy, kelnerów oraz barmanów. W tych zawodach można liczyć na stawkę 4-5 euro na rękę za godzinę pracy. Do pensji podstawowej dochodzą jednak napiwki.

Natomiast animatorzy z doświadczeniem mogą na Malcie w sezonie zarobić od 500 do nawet 1200 euro miesięcznie na rękę. Większość pracodawców zapewnia im zakwaterowanie w hotelu oraz wyżywienie. Zwykle wymaga się od animatorów znajomości co najmniej dwóch języków obcych.

Jeszcze w temacie języków należy wspomnieć, że na Malcie można bez problemu porozumieć się w języku angielskim, który jest – obok maltańskiego – językiem urzędowym. Dopiero bowiem w 1964 r. Malta uwolniła się spod panowania brytyjskiego i stała się niepodległym państwem.

Zatrudnienie na Malcie mogą również bez większego problemu znaleźć specjaliści z branży IT, a także pracownicy branży finansowej. Zwykle proponowane im wynagrodzenie „na dobry początek” wynosi 2-3 tysięcy euro (brutto).

Warto dodać, że na Malcie opłaca się być pracownikiem zatrudnianym w pełnym wymiarze godzin. Osobom, które pracują na pełny etat, przysługują bowiem premie wypłacane cztery razy w roku: w marcu, w czerwcu, we wrześniu oraz w grudniu. Wynoszą one około 120-130 euro.

Co myślicie o zarobkach na Malcie? Czy zaryzykowalibyście wyjazd tam? Czekamy na Wasze opinie

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =